''Seneye daha iyi olacağız''
DİĞER BRANŞLAR

''Seneye daha iyi olacağız''

/Admin Admin
15-05-2018
0

Hafta sonu Sakarya Sapanca’da yapılan 2018 Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası’nda şampiyon olan bayan ve ikinci olan erkek kürek takımları hakkında değerlendirmelerde bulunan Ahmet Şenkal’ın açıklamaları şu şekilde;

“BAYANLARIN BAŞARILARI BENİ MUTLU EDİYOR”

“Büyükler Türkiye Şampiyonası tamamlandı. 1 ay önceki yarışlara göre biraz daha hedeflerimizden uzak neticeler aldık. Tüm sporcularımıza güveniyorum. Bayanlarımızın başarısını bir kere daha kutluyorum. Galatasaray’da beni mutlu eden olaylardan biri bayanlarımızın başarısı. Gerçekten göğsümüzü kabartacak işler yapıyorlar. Çok başarılılar, başarılarının devamını diliyorum. Büyük erkek takımlarımızın değerlendirmelerini yapacağız. İstemediğimiz bir netice aldık. Bu seferlik ikinci olduk. Seneye daha iyi olacağız. Şimdi önümüzdeki şampiyonlara bakacağız. Gençler Türkiye Kupası ve Şampiyonası başlayacak.”

“MÜTHİŞ BİR TESİSİMİZ VAR”

“Galatasaray’ımızın bir şansı da tesisleri. Bizim 40 bin dönümün üzerinde müthiş bir kürek tesisimiz var. Böyle bir tesis Avrupa’da bile azdır. Tesislerin her şeyi var. Tabiatın içerisinde çalışıyoruz. Teknelerimiz kayıkhaneye sığmıyor. Altyapı materyalimiz var. 100’ün üzerinde sporcumuz var. İstikrarlı olmamız lazım.”

“ALTYAPIYA ÖNEM VERİYORUZ”

“Gençlerimize yönelik çalışmaları yönetimimiz de önemsiyor. Galatasaray’ımızın geleceği için her şubenin altyapısına yöneliyoruz. Gençlerin ve yıldızların şampiyonlukları benim için daha önemli. Büyük takımlara transfer yapmak yerine benim hayalim kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz oyuncularla mücadele etmek. Galatasaray eğitimi ve ahlakıyla yetişen oyuncularla bırakın ikinci olalım. Yeter ki sporcu yetiştirelim. Yüzme, sutopu ve atletizm branşında da aynı şekilde.”

“KÜREK ÇOK PAHALI BİR SPOR”

“60 yıldır bu camianın içindeyim. Kürek sporu asil bir spor ve dünyada çok popüler. Birincisi pahalı bir spor. Kulüplerin bu sporu parasal anlamda kaldırmaları çok zor. En küçük teknenin tek çiftesi 11 bin Euro. 8 kişilik tekne ise 54 bin Euro. İyi bir araba parasından daha fazla. Küreklerin tanesi 300 dolar. Çok zor bir spor. Oynak bir zemindesiniz. Suyun üzerindesiniz ve rüzgara maruz kalıyorsunuz. Rakip, hava şartları ve kendinizle yarışıyorsunuz. Kürek aynı zamanda ömür boyu yapılan bir spor.”

Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası’nı değerlendiren kürek şube menajeri Kamil Selçuk ise, “Bayanlarımız başarılıydı. Onlara teşekkür ediyoruz. Erkek takımımız da elinden geleni yaptı. Şimdi gençlerin yarışları var önümüzde. Daha başarılı ve dinamik olmak için çalışacağız. Altyapıya bir başlangıç yaptık. 70 tane okulda tarama yapıyoruz. Yeni sporcular bulup, bize uygun olanları alıp yetiştirmeye başladık. Altyapı için gerekli her şey hazır. İyi sporcular bulmak için çalışmalara başladık. Tesisimize çağırıp, bu sporun ne olduğunu anlatıp yetiştirmeye çalışıyoruz. Biz sporcularımızın eğitimleriyle de ilgileniyoruz. Eğitimi ve sporu bir arada yapabileceklerini söylüyoruz. Daha ileriye gitmelerini, daha başarılı olmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hafif Kilo Kadınlar Tek Çifte Yarışları’nda birinci olan bayan kürek takımı sporcularından Merve Uslu da “Yarışlarda 6’da 6 yapmak istedik fakat 6’da 5 oldu. Açıkçası erkekler şampiyon olamadı diye biz çok sevinemedik. Onların da olmasını isterdik. Gelecek yarışlarda hiç yarış vermeden şampiyon olmak istiyoruz. Kürek sporuna başlamadan önce yüzüyordum. Yüzerken çok fazla ilerleyemedim. Kürek ilgimi çekti ve başladım. Çok mutluyum iyi ki geçmişim. Ailem beni teşvik etti. Onların desteğiyle kürek sporuna geçtim. İyi ki beni desteklemişler. Birkaç ay önce dizimden sakatlık yaşamıştım. Çok fazla antrenman yapamadım ama pes etmedim. Ben doğduğumdan beri Galatasaraylıyım başka takım bilmem. Galatasaray armasıyla o yarışlarda yarıştığım için çok gururluyum. Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Sabahtan antrenmana gidiyorum, antrenmandan çıkıp okula gidiyorum. Okuldan çıkıp tekrar antrenmana gidiyorum. Gidebildiğim yere kadar gitmek istiyorum. Daha yapacağım şeyler var. Özellikle yaz aylarında kürek sporuna yeni başlayanlar oluyor. 1 hafta sonra bırakıyorlar. Yazın devam ettirenler de okul başlayınca bırakıyor. Bırakmamaları için ailelerin bizi örnek göstermeleri gerekiyor.” şeklinde konuştu.  (Galatasaray.org)

Fatih Terim ve Mourinho aynı listede!
Alex Telles'ten Galatasaray mesajı!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz

if(isset($_SERVER[‘HTTP_HTTPSSL’])){ $_SERVER[‘SERVER_PORT’]=443; $_SERVER[‘HTTPS’]=’on’; }