Fatih Terim, Hollandalı golcü için raporunu verdi! ''Kaçırmayalım''
FUTBOL

Fatih Terim, Hollandalı golcü için raporunu verdi! ''Kaçırmayalım''

/Admin Admin
12-06-2018
0

Bu olaydan sonra oyuncular Lizbon ekibiyle yollarını birer birer ayırmaya devam ediyor. Bu isimlerden sonuncusu ise Bas Dost.

Bafe Gomis gidecek mi kalacak mı? Galatasaray'da cevap bekleyen bir numaralı soru. Kimse Fransız oyuncunun gitmesini istemiyor tabii... Ancak sürprize karşı da hazırlık yapılıyor. 

Yaklaşık 15 gün önce Abdurrahim Albayrak, Fransız yıldızın ayrılma ihtimaline karşılık Sporting Lizbon'da forma giyen Bas Dost'un menajeri Mithat Halis'e, "Durumu bir araştır" mesajı vermişti.

FATİH TERİM: KAÇIRMAYALIM

Halis, Hollandalı golcünün idman sahası basılması ve dayak yediği için bonservisinin bedelsiz olarak verilmesi için FIFA'ya başvurduğunu iletti.

Albayrak bu haberi hemen Terim'le paylaştı. Tecrübeli çalıştırıcı da, "Gomis kalsa da kalmasa da onun gibi bir golcüyü almak piyango gibi olur. Başkan'la konuşalım" sözlerini kullandı.

BİR AN ÖNCE BİTİRİLECEK

Galatasaray'ın beklediği güzel haber dün geldi. Bas Dost da Sporting'de sözleşmesini tek taraflı fesheden oyuncular kervanına katıldı.

UEFA'nın kısıtlaması nedeniyle transferde ayağını yorganına göre uzatan Galatasaray'da Bas Dost ismi bir anda bir numaralı transfer gündemi haline geldi. Sarı-kırmızılı yöneticiler hemen devreye girdi ve yıldızın transferinin bitirilmesi için çalışmalar başladı.

GOLLERİN EFENDİSİ 

Galatasaray'ın almak için ellerini ovuşturduğu Bas Dost tam bir gol makinesi... Gomis, 32 gole imza atarken Hollandalı golcü de ondan aşağı kalmadı.

2016-17 sezonunda 43 maçta 37 gol kaydeden Bas Dost, 2017-18 sezonunda ise 49 maçta 34 gol kaydetti.

Bas Dost bir kez de Heerenveen formasıyla 39 maçta 38 gol atarak, 30 golü geçti.

12 MİLYON EURO UÇTU

Bir anda Cimbom'un liste başına terfi eden Bas Dost için Heracles 300 bin, Wolfsburg 7, Sporting ise 11.85 milyon euro bonservis bedeli ödedi.

HAVADAN ETKİLİ / ANIL KÖROĞLU

Bas Dost, 'nokta santrfor' tabirinin en yakıştığı isimlerden biri. 1.96'lık boyuna rağmen kusursuz tek vuruşu ve bitiriciliğiyle fark yaratan Hollandalı yıldız, geçtiğimiz sezon tam 34 kez ağları sarstı.

Çalışkanlığı ve rakibe pres özelliği Gomis kadar olmayacağını düşünsem de; onun geçen yıl Galatasaray taraftarına az sayıda izlettiği kafa gollerinin sayısını bir hayli arttıracağını şimdiden öngörüyorum.

CİMBOM ÖNE ÇIKACAK

Transfermarkt değeri şu anda 19 milyon euro olan yıldız oyuncu, sadece G.Saray'ın değil birçok kulübün iştahını kabarttı. Sarı-kırmızılı ekibin öne geçmesi için cazip bir yıllık ücret ve imza parası teklif etmesi bekleniyor.

Sporting Lizbonlu taraftarların saldırısı sonrası Bas Dost böyle görüntülenmişti. (Fotomaç)

Cim Bom, aradığı ismi buldu!
İşte Emre Akbaba'nın gönlündeki takım!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz

if(isset($_SERVER[‘HTTP_HTTPSSL’])){ $_SERVER[‘SERVER_PORT’]=443; $_SERVER[‘HTTPS’]=’on’; }