''Yapma be Gomis... Daha ne istiyorsun?''
FUTBOL

''Yapma be Gomis... Daha ne istiyorsun?''

/Admin Admin
14-06-2018
0

Hedef büyük, kadro küçük

UEFA’nın yaptırımları, ortaya travmatik bir durum çıkaracak. Galatasaray’ın adına, Fatih Terim’in iddiasına yakışır bir kadro kalitesini ve derinliğini yakalamak mümkün değil gibi...
 
UEFA’nın Galatasaray’a uygulayacağı yaptırımlar dün açıklandı. Umarız Galatasaray bu süreci en hafif hasarla, hatta hiç hasarsız atlatır. Bunlardan en önemlisi... UEFA, Galatasaray’a, “25 kişi olan Şampiyonlar Ligi kadrosunu 21’e indireceksin. Bu 21’in 4’ü de altyapıdan olacak” dedi. Bu durumda Galatasaray yandı.
 
Zaten kadro 21 kişi... Altyapıdan gelecek 4 oyuncunun bir çırpıda Şampiyonlar Ligi’nde oynayamayacağı düşünülürse, kaldı sana 17 oyuncu... Bu 17 futbolcudan 2’si kaleci... Elde kaldı 15 oyuncu... Galatasaray zaten gruplara dördüncü kategoriden, yani son kategoriden katılacak. Yani karşısında çok güçlü üç rakip olacak. Kaliten yetse bile bu kadar dar bir kadro ile o güçlü ekiplerle nasıl mücadele edersin? Bunun sakatlığı var, cezası var, yorgunluğu var.

Gerçi Süper Lig’de 28 kişilik kadroya bir sınırlama yok ama lig, kupa derken yorgunluk, yıpranmışlık Şampiyonlar Ligi’ni de kapsayacak. Ayrıca “sattığın kadar al” yaptırımı da var...
 
Kimi satarsın? Para eden Gomis var. Sana 30 gol atmış, nasıl kıyarsın? Para eden Rodrigues var, rakibin kalesine giden tek oyuncun, nasıl elden çıkarırsın? Belhanda’nın, Feghouli’nin adı büyük ama iyi oynamadılar. Yeterli piyasaları şimdilik yok. Dünya Kupası’nda öne çıkarsa onu bilemem...
 
Sonuçta ortada travmatik bir durum var. Galatasaray’ın adına, Fatih Terim’in iddiasına yakışır bir kadro kalitesini ve derinliğini yakalamak mümkün değil gibi... Hedef büyük, kadro küçük...

Karşılığını ver yeter

Feghouli, “Galatasaray’dan ayrılmam için sebep yok” dedi. Kabul... Zaten sana “ayrıl” diyen yok. Galatasaraylılar senden sadece adının ve aldığın paranın karşılığını vermeni bekliyorlar.
 
Boşuna mı batağa saplandılar?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Böyle kontratlar Neymar’a yapılmaz” demiş. Başkan haklı... Bu, Galatasaray için değil, çoğu kulübümüz için geçerli... Bu kadar kulüp boşuna mı borç batağına saplandı? Borç yiğidin kamçısıydı, o kadar hesapsız borçlandılar ki, döndü dolaştı borç yiğidin çaresizliği haline geldi.
 
Aynı hünerleri gösterebilir mi?

Kasımpaşa’da bu sezon gerçekten mükemmel bir sezon geçiren Trezeguet’in adı Galatasaray ile birlikte anılıyor. Trezeguet  iyi, yetenekli ve gole yakın bir oyuncu... Ancak Kasımpaşa’da bu hünerlerini sergilemek için yeteri kadar geniş alan buluyordu. Galatasaray’a gelirse kapanan savunmalar arasında aynı becerileri gösterebilir mi acaba?
 
Yapma be Gomis 

Gazetelerden okudum, Galatasaray’da Gomis yıllık 3 milyon 350 bin euro olan maaşına zam istiyormuş. Yapma be Gomis... Bu ülkede sayılıyorsun, seviliyorsun, mutlusun, başarılısın, kralsın, iyi de para alıyorsun. Daha ne istiyorsun?

Şansal Büyüka / Milliyet

UEFA'nın kararı sonrası ilk temas geldi! Galatasaray resmen istedi...
Galatasaray'a Cavanda müjdesi!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz