Galatasaray yerli kalecisini buldu!
FUTBOL

Galatasaray yerli kalecisini buldu!

/Admin Admin
14-07-2018
0

Daha önce "Yerli kaleci arıyoruz" diyen İmparator, 23 yaşındaki eldiveni Muslera'nın yedeği olarak yeni sezona hazırlayacak.

Yeni sezon öncesi İsviçre’deki kamp çalışmalarına altyapıdan bazı oyuncuları da götüren Fatih Terim, gençlerden oldukça umutlu...

Mali sıkıntılar nedeniyle yeteri kadar transfer yapılamayacağını bilen İmparator, kafasında belirlediği bazı isimleri A takıma yükseltecek. Dün oynanan ve 1-0 kazanılan FC Wil 1900 mücadelesinde şans bulan ve 90 dakika Aslan'ın kalesini koruyan İsmail Çipe, gelecek vadeden gençlerin başına geliyor. Fernando Muslera'ya bir türlü alternatif yaratamayan Sarı-Kırmızılılar'da teknik direktör Fatih Terim, kısa süre önce "Yerli kaleci arıyoruz" açıklaması yaptı. Hocasının bu çağrısına FC Wil karşılaşmasında yanıt veren 23 yaşındaki eldiven, sergilediği başarılı performansla İmparator'dan tam not aldı.

Mücadelenin ardından öğrencisini tebrik eden teknik direktör Terim, "Böyle devam edersen bu formayı elbet uzun yıllar giyeceksin. Yetenekli bir kalecisin, sana güveniyorum. İnşallah bu kampın yıldızı olursun" ifadeleri kullandı. 

GENÇLERE TERİM MOTİVASYONU

İsmail Çipe'nin yanı sıra diğer gençler de Fatih Terim'in güvenini boşa çıkarmadı. Celil Yüksel ve Yunus Akgün, FC Wil karşısında buldukları şansı iyi değerlendirdi. İmparator, bu oyuncuları da tıpkı İsmail Çipe gibi tebrik ederken, deneyimli teknik adam, diğer genç oyuncuları Abdussamed Karnuçu, Doğan Can Davas ve Ahmet Sivri’ye de son bölümde süre vererek motive etti. (Habertürk)

Fatih Terim'in gözdesi satışa çıktı! Fiyatı uçtu...
Donk büyük hedefini açıkladı! ''Ben 32 yaşındayım ve ilk kez...''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz