Fatih Terim: ''Ben takımın başında olsam gider miydik? Bu soru...''
FUTBOL

Fatih Terim: ''Ben takımın başında olsam gider miydik? Bu soru...''

/Admin Admin
16-07-2018
0

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, IG TV'de açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

Sarı kırmızılıların çalıştırıcı Terim'e Türkiye Gazetesi'nden Ercan Yıldız, "Bu Dünya Kupası'nda sizin olmamanız, sizde nasıl bir duygu uyandırıyor? Bu turnuvada olsaydık ne olurdu?" sorusunu yöneltti.

İşte Terim'in cevapları...

"DÜNYA KUPASI KISMET OLMADI"

"Dünya Kupası'nda olmamak beni çok üzüyor. Açıkçası orada olduğumu hayal ettiğim birçok maç var. Oraya gidip seyrederken de çok düşünmüştüm. Nasip değilmiş, kısmet olmadı. Ben takımın başında olsam gider miydik? Bu soru hep kafalarda olacak."

EN DEĞERLİ ŞAMPİYONLUĞUNUZ?

Fatih Terim, şampiyonluk hakkında, "Galatasaray'da 7 tane şampiyonluğunuz var. Hepsi birbirinden anlamlı ve değerlidir. Ancak bazılarında duygusal patlamalar yaşanır. Sizin için en değerli şampiyonluk hangisiydi?" sorusunu ise şu şekilde yanıtladı;

"21. ŞAMPİYONLUĞU EN ÖNE KOYARIM"

"Muhakkak ki, kazanılan her kupa, her şampiyonluk çok anlamlıdır. Ancak playoff oynadığımız sene, playoff oynadığımız sene diyorum çünkü bir anda böyle bir şey çıkarmışlardı hatırlarsanız. Çok öndeyken, bütün sene önde götürmüşken, birden bire son maça kaldı. O maçı kaybetsek şampiyonluğu kaybediyorduk ve bu maç rakibimizin sahasındaydı. Dolayısıyla rakibimizin sahasında kazanmak, orada şampiyon olmak tabii ki çok önemli ama her zaman ben 21. şampiyonluğu yani bu seneyi hepsinden öne koyuyorum. Tabii ki her şampiyonluk çok değerli ama ben 21. şampiyonluğu en ön sıraya koyuyorum."

"BEŞİNCİ YILDIZIN İLKİ...

"İhtiyaç olduğu anda gelmek, devre arasından buraya kadar tüm zorluklara rağmen bir bütün olan Galatasaray, bence tarihin en önemli şampiyonluklarından birini, hatta en önemlisini kazandı. Beşinci yıldızın da ilkine imzasını atmıştır. Ümit ederim o da beşinci yıldız olarak gerçekleşir. Bu şampiyonlukta da herkesin emeği var. Herkes çok hissetti, çok istedi ve kayıtsız şartsız destekledi bizi. O yüzden emeği geçen herkese de teşekkür ederim."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Fatih Terim yeni sezonda 2 isme çok güveniyor!
Kampın yıldızı oldular, Fatih Terim'in gözüne girdiler!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz