''Galatasaray'da Emre Akbaba alınırsa ya da Ndiaye kiralanabilirse...''
FUTBOL

''Galatasaray'da Emre Akbaba alınırsa ya da Ndiaye kiralanabilirse...''

/Admin Admin
21-07-2018
0

Orta saha alarmı!

Galatasaray orta sahasının oyunu iki yönü ile oynayabilecek bir oyuncuya ihtiyacı var. Fernando oyunun yönünü değiştiriyor, geriye gelip savunmaya nefes aldırıyor. Emre Akbaba ya da kiralanabilirse Ndiaye Galatasaray'ı öne taşırlar... Hücuma dikine çabuk gidebilme özellikleri olan Emre de Ndiaye de bunun yanı sıra çalım becerisi ve gol atma, attırma yeteneği olan oyuncular. Selçuk eski gücünde ve çabukluğunda değil...

Valencia önünde Galatasaray'ın hücum olarak kanatları düşünmesi güzeldi. Özellikle Linnes öne çıkıp sık destek verdi. İlk golde yine hata yapan pozisyon bilgisi zayıf Carole maalesef aynı desteği Rodrigues'e, Sinan'a, Feghouli'ye veremedi. Carole'de ısrar etmek zaman kaybı olur.

Her zaman gol yaptığı iki pozisyonda kötü vuruşlar yapan Gomis'i temposuz gördüm. Sol stoper olarak oynayan Donk savunmayı toparladı ve "Joker" olacağını gösterdi. Eğer Valencia'nın kazandığı ikinci golde rakibi kovalayan Maicon değil de Donk olsaydı Lato önüne düşen topu o kadar kolay düzeltemez ve kolay vuruş yapamazdı. Maicon'un ağırlığı savunmanın defosu olmaya devam ediyor.

İlk yarının ilk 10 dakikasında Belhanda çabukluğuyla, verdiği etkili paslarla, oyunu terse taşıma düşüncesiyle Iniesta'ya benziyordu. Tam, "Belhanda iyi oynuyor" dediğim anda saklanmaya başladı. Maalesef Belhanda saman alevine benziyor.

Leven Tüzemen / Sabah

Galatasaray'ın dev transferini Drogba bitiriyor!
Fatih Terim'den Donk'lu transfer mesajı!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz