Aslan'ın gündemine gelen Malatyasporlu futbolcudan açıklama! ''Büyük takımlardan birisi benimle...''
FUTBOL

Aslan'ın gündemine gelen Malatyasporlu futbolcudan açıklama! ''Büyük takımlardan birisi benimle...''

/Admin Admin
22-07-2018
0

“KULÜBÜMÜZ İZİN VERİRSE BÜYÜK TAKIMLARDA OYNAMAK İSTERİM”

Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş ile adı geçen Sadık Çiftpınar, transfer durumuyla ilgili ise şu değerlendirmede bulundu: 

“Yeni Malatyaspor’da beşinci sezonum. İlk geldiğim sezon yarım bir devre geçirdim. Sonra 3 sezon sürekli şekilde geçirdim ve bu dördüncü sezonum ama toplamda beşinci sezonum diyebilirim. Şundan hiç kimsenin şüphesi olmasın; ben Malatyaspor’da çok mutluyum. Benim üzerimde çok büyük emekleri var. Kızımın doğum yeri Battalgazi olarak geçiyor, biz de Malatyalı olduk. Her futbolcunun kendine göre bir kariyer planlaması ve hedefleri var. Şu an içerisinde bulunduğum konum olarak ilgilenen takımlar var ama bunu değerlendirecek olan kulübümüzdür. Başkanımızla da istişare yaptık, şu anda resmi bir durum yok. Menajerlerimiz aracılığıyla arayan takımlar oluyor ama bunu değerlendirecek kişi ben değilim. İş son noktaya gelir, kulübümüzü tatmin edecek bir rakam olur, başkanımız ve yönetimimiz karar verir. Büyük takımlardan birisi benimle ilgilenecekse ben kulübüme kazandırarak gitmek isterim. Çünkü bu kulüp bana çok şey kazandırdı. 100’e yakın maç oynadım ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. İki sene çıktığımız ligde kalma başarısı gösterdik. Her zaman Malatyaspor’a kazandırarak gitmek isterim. Kulübümüz izin verirse büyük kulüplerde oynamak isterim. Bu sürece bakıp, değerlendireceğiz. Malatyaspor’da olmaktan mutluyum. Olursa olur olmazsa da Malatyaporlu Sadık olarak mücadelemi vermeye devam edeceğim.”

“İNŞALLAH BİR GÜN A MİLLİ TAKIM FORMASI NASİP OLUR”

Milli takımla ilgili de düşüncelerini paylaşan genç stoper, şunları söyledi:

“Benim her zaman milli takım hedefim var. Mayıs ayı sonunda açıklanan kadroda ismimi bekliyordum. Ama kısmet değilmiş. Hocalarımız dışarıdan bizi daha iyi gözlemliyor. Eksiklerimiz illaki var. Bu eksiklerimizi giderme noktasında çalışıyoruz. İnşallah yeri ve zamanı geldiğinde oraya layık görüleceğimize inanıyorum. Yaşım 25, neden olmasın. hedeflerim arasında milli takıma gitmek var. Bu da bana büyük gurur verir. Bende milliyetçi bir insanım. Alt kategorilerde de milli takım formasını terlettiğim için bu duygunun az çok ne olduğunu biliyorum ama A Milli Takım seviyesi çok farklı bir seviye. İnşallah bir gün A Milli Takım da nasip olur.” (Hürriyet)

Galatasaray'da 4 futbolcudan iyi haber! Garry Rodrigues...
Tarık Çamdal'a kötü haber! Sözleşmesindeki detay ortaya çıktı...

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz