''Galatasaray'ın özellikle üç isme yoğunlaşmasını öneriyorum''
FUTBOL

''Galatasaray'ın özellikle üç isme yoğunlaşmasını öneriyorum''

/Admin Admin
22-07-2018
0

Serkan Korkmaz'ın "Re-a-ni-mas-yon!" başlıklı yazısı şu şekilde:

Galatasaray savunmasını -yıllardır- yermekten ben sıkıldım. Şampiyonlar Ligi standartını geçtim, Türkiye Süper Lig ortalamasında olduklarından dahi şüpheliyim. Sarı kırmızılılar, Muslera gibi bir kaleciye ve geçen sezonun ikinci yarısında müthiş bir dönüş yapan Donk'a ne kadar minnet duysa az.

Ben bu yazıda ağırlıklı olarak forvet hattına değinmek istiyorum. Keza; savunmadan çok az umudum var. Cimbom, yeni sezon öncesinde yaptığı hazırlık maçlarında, bir kişi hariç, hücumdayken hayli umut vericiydi aslında; Gomis! Bir çırpıda, son sezonun rekortmen gol kralını harcamak niyetinde değilim. Fakat, geçen yılı penaltı noktasında bile güven vermeden tamamlarkenki performans çöküşü aklımdan çıkmıyor. Gördüğüm kadarıyla bu sezona da sadece fiziksel olarak değil, zihinsel anlamda da hazır değil. Daha da hantallaşmış ve sanki bir miktar kilo fazlalığı var. Terim ve ekibi, Gomis'in mevcut durumunun geliştirilebilir olup olmadığını en iyi sorgulayanlardır kuşkusuz. Bafetimbi'ye elle tutulur bir teklif geldiğinde gidişinin teknik heyette fazla bir üzüntü yaratacağını düşünmüyorum.

Kanatlar sorunsuz

Kanatlardaki çeşitlilikse hayli keyif verici. Rodrigues, Onyekuru, Feghouli, Sinan gibi isimlerin yanısıra hücuma yatkın beklerle, Galatasaray'ın en sorunsuz uzvu kanatlar olacak belli ki...

Takımın omurgası, Fernando ve Donk hariç hayli sorunlu. Bu sorun, Muslera'nın hemen önünden, rakip kalecini önüne değin uzanıyor. En iyi stoper Donk! Stoperlerin hiçbiri Donk'tan bile iyi değil. Ya Belhanda? Görüş açısının genişliği, attığı ayakiçi, ayakdışı paslar iyi, hoş da; bu denli basit top kayıpları ve savunmadaki rahatlığı ağır bedeller ödetebilir. Selçuk, artık sadece bir rotasyon oyuncusu. Bu sezon, finansal sıkıntılar nedeniyle, Terim'in "reanimasyon servisi" yeni Donk'lar sahaya sürmek zorunda kalabilir.

Olası satım ve buna bağlı alım operasyonlarından bağımsız konuşursam, özellikle üç isme yoğunlaşılmasını öneriyorum; Belhanda, Sinan ve Eren. Dayanamadım, laf döndü dolaştı ve malum noktaya geldi; yazıyı yine savunmayla bitiriyorum. Üst düzey bir stoper transferinin yapılması şart. Şart kere şart!

Serkan Korkmaz / Fotomaç

Henry Onyekuru şov! Usain Bolt gibi...
Galatasaray'da Muğdat Çelik sevinci!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz