''Benfica Fenerbahçe'yi elerse, Galatasaray...''
FUTBOL

''Benfica Fenerbahçe'yi elerse, Galatasaray...''

/Admin Admin
24-07-2018
0

"BENFICA, FENERBAHÇE'Yİ ELERSE GALATASARAY'A YARAR"

Fatih Altaylı, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir'in Avrupa'daki rakipleri için şunları söyledi:

"Beşiktaş, Torshavn'ı geçerse bir sonraki turda Lask/Lillestrom'un galibiyle oynayacak. Onu da geçer herhalde. Gerçi biz de Tromso'yu geçemedik ama...

Fenerbahçe-Benfica eşleşmesinin favorisi Benfica. Avrupa'da tecrübeli, daha oturmuş, Türkiye'de Beşiktaş gibi oturmuş ve iyi giden bir takıma karşı bile iyi sonuçlar elde edebilmiş bir takım Benfica. Fenerbahçe ise, yeni kurulan, genç, hocası yeni bir takım. Böyle olunca Fenerbahçe'nin şansı düşüyor. Ama Fenerbahçe zaten Avrupa'da bir şey yapmak istiyorsa Benfica'yı geçmek zorunda. Benfica'yı geçemezse dünyanın sonu mu? UEFA Kupası, Fenerbahçe'nin kendini daha iyi sergileyeceği, kendini gösterebileceği, genç oyuncularına daha iyi tecrübe kazandırabileceği bir ortam da olabilir. Benfica'nın şansı %80 ise, Fenerbahçe'nin şansı %20 diyebiliriz iyimser bir tahminle. Benfica Fenerbahçe'yi elerse, Galatasaray'a yarar. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'ye düşen havuz parasını tek başına alır. Hemen hemen 20 milyon euro. Bu para, Galatasaray'ın transfer iştahını arttırmaz. Galatasaray'a 65 milyon euro'luk bir bütçe sınırlaması getirildi. Galatasaray'ın transferde elini rahatlatmaz, ama UEFA'ya verilen sözlerin önümüzdeki vadelerde daha kolay tutulmasına imkan sağlayacak bir ortam oluşturur." 

"GALATASARAY'IN TARIK ÇAMDAL'DAN KURTULMASI LAZIM"

Galatasaray'ın transfer gündemiyle ilgili Fatih Altaylı "Mustafa Cengiz sempatik bir başkan. Galatasaray şu ana kadar doğru işler yapıyor. Mevcut takımını koruyabildiği kadar koruyup, 1-2 eksiğini takviye etti. Fiyat düşürmeye çalışıyor. Bazı yabancıları elden çıkarması lazım, Tarık Çamdal'dan kurtulması lazım. Carole eğer oynamayacaksa bir an önce yollamak lazım. Galatasaray'ın 13 yabancısı var, bunlar arasından gidebilecek oyuncular var. Maicon anladığım kadarıyla takımda istenmiyor. Kim alır kim almaz bilmiyorum. Dursun Özbek'in bol bol verdiği paraları hangi takım öder bilmiyorum. 'Gomis zam istedi, istediği olmadığı için mutsuz' diye medyada haberler çıktı. Benim bildiğim kadarıyla Gomis'in böyle bir talebi olmadı.

Hazırlık maçlarında şampiyon olup, ligde dökülen takım çok gördüm. O yüzden hazırlık maçlarında alınan sonuçlar karamsarlığa da itmiyor, umut da vermiyor." diye konuştu.

"GALATASARAY LİSESİ BASKETBOL TAKIMI'NI OYNATSINLAR"

Fatih Altaylı Galatasaray'ın basketbol şubesinde yaşanan gelişmeleri "Galatasaray'ın basketbolda hocası yok. Dursun Özbek yönetimi sadece kişisel nedenlerle, 'Ben 5 kuruş istemeden bu takıma koçluk yaparım, çünkü ben Galatasaraylıyım' diyen Ergin Ataman'ı kovdu ki o Ergin Ataman, Galatasaray'ı Avrupa şampiyonu yapmıştı. Oyuncu olarak baktığın zaman da Galatasaray'ın şu an sözleşmeli 2 oyuncusu var, demek ki 8 oyuncu daha lazım. Sahaya çıkmak için 3 oyuncu daha lazım. Geçen gün eski basketbol şubesiyle konuşuyordum 'Eğer başka bir çare yoksa gitsinler Galatasaray Lisesi'ne, okul takımını alıp getirsinler, desinler ki bizim takımımız okul takımı.' dedim. Bütçe hazırlarken oradaki arkadaşlara 'Reel bütçe hazırlayın, atmayın' dedim. Kimseyi kandırmayın, kendinizi de kandırmayın. Bu paraları ne basketbola ne voleybola harcayamazsınız, çünkü geliri yok. Taraftar burada haklı değil. Kaç kulüp üyesi basketbol maçına gidiyor? Kaç taraftar basketbol için kombine alıyor. Gidin hadi 1000'er dolar'dan 10 bin kombine alın, alırlar mı? Almazlar. 10 milyon dolar eder. Fenerbahçe de sponsorunu kaybetti. Fenerbahçe için, Beşiktaş için de sıkıntı. Gelir üretmeyen dallara, futboldan gelen paranızı harcıyorsanız bu bir sıkıntı. Bu hale düşürdüğün zaman sponsor bulman da güçleşiyor. 'Galatasaray Lisesi Basketbol Takımı'nı alıp, bu bizim takımımız' desinler. Küme düşerse düşer, çıkarsa çıkar. Allahın emri değil. Şu anda Galatasaray'ın futbol şubesinden alıp da başka yere aktaracak bir geliri yok. Basketbol da kendi gelirini üretmiyorsa yapacak fazla bir şey yok. Ben açıkçası kızamıyorum yönetime, ben de olsam başka bir şey yapamam. Galatasaray 3 koç adayıyla görüşüyor, üçünü de aynı saatte kulübe davet etmek neyin nesi? Bu da ayrı bir vaka. Galatasaray farklı bir yönetimle, geçmiş 3-4 yönetimin bıraktığı ağır bir badirenin altından kalkmaya çalışıyor. Mesele, Türkiye'de bu takımları destekleyecek sponsorların olmaması ayıp. Türkiye'nin en önemli markalarına destek verecek bir ticari yapı, hiçbir şirketimizde yok demekki." sözleriyle yorumladı. (Habertürk)

Yılın takası! Galatasaray, Japon yıldıza karşılık o ismi önerecek...
Galatasaray’dan Webster hamlesi!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.