Fatih Terim'in hangi isimden bahsettiği belli oldu! Hedef Fenerbahçe'den...
FUTBOL

Fatih Terim'in hangi isimden bahsettiği belli oldu! Hedef Fenerbahçe'den...

/Admin Admin
26-07-2018
0

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında perde arkasında devam eden transfer görüşmeleri Fatih Terim'in açıklamalarıyla gün yüzüne çıktı.

Başarılı çalıştırıcı, Sakarya maçından sonra, "4 büyük takım aralarında transfer yapabilmeli. Ekonomik olarak kaybediyoruz. Dünyada bunun örnekleri var. Her sene Milan İnter'den, İnter Milan'dan oyuncu alıyor" dedi.

ALBAYRAK TEMAS KURDU

Tecrübeli hocanın, bu sözleri dikkatleri bir kez daha Ozan Tufan'a çevirdi. Zira Terim'in, Phillip Cocu'nun kadroda düşünmediği Ozan Tufan'ı bir süredir istediği konuşuluyordu.

Hatta Terim'in isteğiyle Abdurrahim Albayrak, Ozan için bizzat Fenerbahçeli yöneticileri aramış, ancak "Sizde başarılı olursa bunu taraftara anlatamayız" yanıtı almıştı.

AYRILMAK İÇİN İZİN İSTEDİ

Terim, transfer defterini bir kez daha açarken topu da Fenerbahçe'ye atmış oldu. Çünkü Ozan da yeni bir başlangıç yapmaya sıcak bakıyor.

23 yaşındaki oyuncu, Cocu ve Comolli ile görüşerek Galatasaray'a gitmek için izin istedi. Terim'in "Yakında değişik haberler görebilirsiniz" sözleri de 'Anlaşma sağlanabileceğine olan inancını koruyor' şeklinde algılandı.

Fenerbahçe'yle 2020'ye kadar mukavelesi bulunan Ozan, geçen sezon ligde sadece 9 maça çıktı. 3 gol ve 2 asistlik bir performans çizdi. Genç yıldız, kendisini milli takımda sürekli ilk 11 oynatan Terim'le yeni bir başlangıç yapmak istiyor.

FATİH TERİM NE DEDİ?

"Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon kendi içinde sirkülasyon yapabilse dışarıdan oyuncu almayız. Rakip takımda başarılı olursa biz ne yaparız korkusu mu yaşanıyor? Keşke başarılı olsa... Bunu kendi içimizde halledebilirsek, büyük problem halletmiş olacağız"

VER OZAN'I AL EREN'İ

Abdurrahim Albayrak, Fenerbahçeli mevkidaşlarıyla yaptığı görüşmede, Eren Derdiyok ismini de gündeme getirdi. Albayrak; takımlarında başarısız olan Ozan'ın Galatasaray'da, Eren'in de Fenerbahçe'de Türk futboluna yararlı olabileceğini anlattı.

Sarı-kırmızılılar, şimdilik Fenerbahçe cephesini ikna etmeyi başaramadı ama daha birkaç set oynanacak gibi görünüyor.

COCU'NUN AKLI SİNAN GÜMÜŞ'TE

Galatasaray, Ozan Tufan-Eren Derdiyok'un takasını düşünse de Fenerbahçe'nin yeni hocası Phillip Cocu'nun gözü Sinan Gümüş'te...

Cocu, PSV'nin başındayken Sinan'ın görüntülerini izlemiş ve Hollanda ekibine, genç futbolcunun transfer edilmesi yönünde rapor vermişti. Fenerbahçe'nin başındayken de Ozan-Sinan değişimine sıcak bakabileceği belirtiliyor.

2001'DEN BERİ YOK!

İstanbul'un 3 büyüğü arasında sözleşme bitişleri hariç en son transfer 2001'de oldu. O dönem Galatasaraylı Ahmet Yıldırım ve Beşiktaşlı Ayhan Akman takas edildi. (Fotomaç)

Gomis'in menajerinden olay açıklamalar! ''Gomis'i bırakmaya hazır olduklarını...''
Fatih Terim'den Gomis talimatı! ''O maça yetiştirin''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.