''Yusuf Yazıcı, Fatih Terim'le zirve yapar''
FUTBOL

''Yusuf Yazıcı, Fatih Terim'le zirve yapar''

/Admin Admin
27-07-2018
0

1- Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Büyükler birbirinden oyuncu alabilmeli" çıkışı ile gündem yarattı. Büyükler birbirinden niye oyuncu alamıyor?

* Türkiye'de eski taraftar anlayışı kayboldu. Daha keskin ve öfkeli taraftarlar oluştu. Terim'in bahsettiği büyükler arasındaki oyuncu transferleri bugün için hayata geçirilemez. Eskiden örnek verirsek; Trabzonsporlu Ali Kemal önce F.Bahçe'ye sonra Beşiktaş'a transfer oldu. Sergen Yalçın, 4 büyük takımda oynadı. Tanju Çolak, Galatasaray'da efsaneyken F.Bahçe'ye gitti. Şimdi şartlar değişti... F.Bahçe'den Beşiktaş'a gelen Gökhan Gönül ve Caner Erkin, Kadıköy'deki ilk derbilerinde maç boyu yuhalandı. Aynı tacizi Beşiktaş'tan F.Bahçe'ye giden İsmail Köybaşı, Vodafone Stadı'nda yaşadı. Mesela F.Bahçeli Valbuena, Marsilya'nın efsanesiydi, Moskova'ya transfer olduktan sonra Lyon'a dönünce Marsilyalı taraftarlar öyle öfkelendiler ki Fransız yıldızın maketlerini yaktılar. Şimdi F.Bahçe, Beşiktaş ve Galatasaray arasında yaşanacak oyuncu takasları, tribünlerden asla kabul görmez.

2- Terim'in F.Bahçe'den Ozan ve Alper'i istediği iddiası var. "Ozan'ı ver, Gomis'i al" ya da "Alper'i ver Eren'i al" gibi bir durum olursa neler yaşanabilir?

* Böyle bir takas gerçekleşmez. Gomis gibi bir golcünün eksikliğini Fenerbahçe ve Beşiktaş bile hissediyor. Türkiye'de 29 golle kral olmuş Fransız yıldız, taraftarın gönlünde de taht kurdu. Zam tartışmaları büyük bir ihtimalle tatlıya bağlanacaktır. Ligin arifesinde ve Şampiyonlar Ligi'ni de düşünürsek Fatih Terim, Gomis'i kaybetmek istemez. Gomis'in geçen sezon Kayseri deplasmanında parasını almadığı için oynamadığı iddia edilmişti. Bence Galatasaray ile kendini o kadar özdeşleştirdi ki Türkiye'de başka bir kulübe gitmez. Ozan Tufan, Fatih Terim'in Milli Takım'daki prenslerinden biriydi. Ozan belli ki kafa olarak Fenerbahçe'den kopmuş. Galatasaray'a takas yoluyla gelmese bile belli bir ücret karşılığında transfer edilebilir ve orta sahaya ciddi katkı sağlar. Ayrıca Fenerbahçe'nin Eren'e; Galatasaray'ın ise Alper'e ihtiyacı yok. Ancak her şeye rağmen böyle bir şey gerçekleşirse kulüp değiştiren oyuncular için ve özellikle de Gomis için hayat zindana döner.

Yusuf, Terim'le zirve yapar

3- Kulüplerin mali durumu ortada. Oyuncu satılmadan alınamıyor. Siz hoca olsanız Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'tan kimleri, hangi takıma monte edersiniz?

*Fenerbahçe'den Galatasaray'a Ozan dışında Josef de Souza ve Valbuena'yı gözü kapalı alırım… Beşiktaş'tan Galatasaray'a Oğuzhan'ı ve Gomis'in yedeği olarak Vagner Love'ı düşünürüm. Ama Galatasaray'ın asıl ihtiyacı Trabzonsporlu Yusuf Yazıcı. Yusuf, Fatih Terim ile birlikte futbolunu zirveye taşır.

Levent Tüzemen / Sabah

Terim'in umudu genç oyuncular!
Fatih Terim'den Phillip Cocu'ya transfer telefonu! ''Herkesin hayrına olur''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz