Fatih Terim'den Tunus Büyükelçiliği’ne ziyaret!
FUTBOL

Fatih Terim'den Tunus Büyükelçiliği’ne ziyaret!

/Admin Admin
28-07-2018
0

Sarı Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre; kafilede Teknik Direktör Fatih Terim, Yardımcı Antrenörlerden Levent Şahin, Ümit Davala ve Hasan Şaş, İdari Direktör Şükrü Hanedar yer aldı. Ziyaretin ardından ise Tunus Büyükelçiliği tarafından Teknik Direktör Fatih Terim’e Tunus’un en önemli sembollerinden biri olan zeytinden yapılmış bir plaket verildi.

Galatasaray kafilesinin Tunus’ta olmasından ötürü mutlu olduklarını belirten Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan, “Tunus takımı Club Africain ile yapacağımız dostluk maçının birkaç boyutta önemi var. Dostluğumuzun ve dayanışmanın artırılması, Kuzey Afrika bölgesindeki en güzide ülkelerden birisi olan dostumuz, kardeşimiz Tunus’la yakınlaşmayı sağlayacağı için Galatasaray Spor Kulübü’ne ve Futbol Takımı Teknik Direktörü Sayın Fatih Terim’e buradaki Türk vatandaşlarımızın adına ve Tunuslu kardeşlerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Ama bu şükranlarımızı sadece ifadeyle bırakmak değil, aynı zamanda bunu biraz da sembolize etme arzusundayız. Tunus’un en meşhur sembolü zeytindir. Zeytin bizim kültürümüzde de hem özgürlüğün hem barışın hem de kardeşliğin sembolüdür. Eğer Sayın Fatih Terim de lütfedip kabul ederse Türk Büyükelçiliği ve Tunus’taki Türk camiasının temsilciliği olarak, Club Africain olarak kendilerine bu zarif Tunus sembolü zeytin ağacını takdim etmek isterim. Büyük bir mutluluk ve keyifle tekrar evinize hoş geldiniz deyip teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Fatih Terim ise Tunus Büyükelçiliği’ne ve Club Africain yöneticilerine sıcak karşılamadan ötürü teşekkür ederek, “Sayın büyükelçim çok sıcak karşıladı bizi. Havaalanından beri sadece bir antrenman arası verdik. Onun dışında yine beraberiz. Sıcaklığıyla, yakın ilgisiyle bizi burada ağırladı. Kendisine kulübüm adına ve takımım adına çok teşekkür ediyorum. Tabii büyükelçiliğimizin yanında Club Africain yöneticilerine de bu sıcak alakadan ve ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Maç muhakkak ki işin bir başka boyutu ama maça gelinceye kadar bu dostluk birliktelik inşallah bundan sonraki ilişkilerimize de yansır. Kafamızda tasarladığımız başka programlar da var. Ama özellikle yurtdışında çok az sayıda da olsa Türk ile beraber olmak çok güzel bir şey. Onlar da bizimle özlemini gideriyorlar. Aflarına sığınarak antrenmandan geliyoruz, üstümüz başımız terli... Ama böyle doğal daha da güzel” diye konuştu.

Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan’ın hediye ettiği zeytin plaketi için de teşekkür eden hocamız Fatih Terim, “Büyükelçimiz zeytin ağacının önemini anlattı. Zeytin ağacı benim de çok sevdiğim, bereket ağacı diyebileceğimiz ağaçlardan biridir. İyi bir yeşil severim. Kendi bahçemde ben çalışır, ben yaparım. Yaz-kış renk veren, hiç yaprağını dökmeyen mükemmel bir ağaçtır zeytin. Bodrum’daki bahçemde de 20-25 tane var. Bu hediyeyi onun altına koyup orada zeytin yemek lazım. O yüzden bu da benim için ayrı bir anlam ifade edecek. Sayın büyükelçimiz hakikaten Türk hariciyesinin önemli isimlerinden biri. Kendisini ve ekibini tanımaktan son derece mutlu oldum. Camiamız Galatasaray adına, şahsım adıma, arkadaşlarım ve ekibim adına bu güzel karşılama için, bu misafirperverlik için çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Galatasaray, Tunus'ta ilk idmanını yaptı!
Flaş iddia: Galatasaray'a eski aşk!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz