''Terim sıkıntı yaşayacak, en büyük sorun...''
FUTBOL

''Terim sıkıntı yaşayacak, en büyük sorun...''

/Admin Admin
03-08-2018
0

Galatasaray geçen yılın şampiyonu... Fatih Terim’in gelmesiyle birlikte futbolcuların performansı arttı ve kupa kazanıldı. Ama yeni sezon Şampiyonlar Ligi var. Unutulmasın çok zor bir kulvar. Bu kadroyla ne kadar başarılı olurlar bilemiyorum. Giden futbolcular olacaktı. Yerlerine genç transferler yapılacaktı. Bunların hiçbiri olmadı. Bir de unutmayalım takımın yaş ortalaması bir hayli yüksek. Üç kulvarda ne kadar mücadele ederler ve başarılı olurlar koca bir soru işareti. 

Onyekuru ve Muğdat ikisi de iyi futbolcu. Eminim takıma katkı sağlayacaklar ama onların da zamana ihtiyacı var. Bu zaman ne kadar olur, bilemiyorum. AEK maçına baktığımız zaman defansta, orta sahada, forvette epey sıkıntı var. Serdar, Maicon büyük hatalar yapıyorlar. Evet mücadelelerine, sahaya koydukları performansa sözüm yok ama savunmada kestiğin topu, rakibe verirsen, o top da gol olursa o zaman ortaya koyduğun mücadele de bir işe yaramaz.
 
Belhanda sıkıntısı
Fernando’ya sözüm yok... Donk da iyi, ufak bir sakatlığı var o da geçecek. Ama Selçuk kusura bakmasın, ne kadar hoca desteklerse desteklesin büyük bir katkısı yok takıma. Belhanda’yı hâlâ çözemedim! Mutlaka iyi futbolcu. Benim görüşüm sorumluluk almıyor. Ciddiyetten uzak. Her an kırmızı kart görür, takımını yakar. Verdiği pasların yerine gitme oranı çok düşük. Feghouli de aynı şekilde. O da iyi futbolcu ama performansı yetersiz. 

Dünya Kupası’nda gördük kıran kırana mücadele oluyor. Feghouli buna Devler Ligi’nde ne kadar ayak uydurabilir? En büyük sorun da Gomis’te... Fazla karıştırmak istemiyorum ancak Galatasaray taraftarının bağrına bastığı bir futbolcu. İşin kötü tarafı kendisi bunun farkında değil. Uyurgezer durumda, sahada dolaşıyor. Kendisine atılan topların hepsi geriye dönüp sarı-kırmızılıların kalesinde gol tehlikesi oluyor, bir tek top tutamıyor. Hep söylüyorum bir defans, bir çift yönlü orta saha, bir de forvet Cim-Bom’un üç transfere ihtiyacı var. 

Osman Şenher / Milliyet

Barcelona, Galatasaray'ın genç yıldızı için geliyor!
Galatasaray taraftarlarını heyecanlandıran gelişme! Emre Akbaba...

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz