Fatih Terim, final maçı öncesi konuştu! ''Ortaya tez koydum, olayların buna doğru döneceğini göreceğiz''
FUTBOL

Fatih Terim, final maçı öncesi konuştu! ''Ortaya tez koydum, olayların buna doğru döneceğini göreceğiz''

/Admin Admin
04-08-2018
0

Türk futbolunda oluşan dostluk ortamı hakkında da konuşan Terim, "Fikstür konusunda bir sıkıntı yok, 5 gün yeterli bir süre. TFF'nin şampiyon ilk maçı yapar gibi bir kuralı yok ama bu yönde bir eğilim var, bizim açımızdan bir sorun yok. Bu sezon daha iyi ilişkiler kurulması için herkesin bir adım attığını görüyoruz. Yarın U21 Takımları (Fenerbahçe, Beşiktaş) davet ettik, ardından da 100 kişi Florya'da yemek yiyecekler. Biz de bu dostluk ortamına katkıda bulunmak istiyoruz, güzel şeyler. Şu anda daha sezonun başı sızlanmanın, şikayet etmenin hiçbir anlamı yok. Rakiplere saygı duyarak, oynadığımız futbolla keyif vererek sezona başlamak istiyoruz. Birbirimizden almalıyız diye bir tez koydum, bazıları çok nezih yaklaştılar, çok da bilimsel yaklaştılar. Yarın bugün de olayların buna doğru döneceğini göreceğiz, bu çok doğal bir hale gelecek" ifadelerini kullandı.

Akhisar'ın Türkiye Kupası'nı kazanarak büyük bir iş başardığını vurgulayan Fatih Terim, "Bileğinin hakkıyla Türkiye Kupası'nı kazanan Akhisar'ı tebrik ediyorum. Ülkemizi UEFA'da temsil edecekler, orada da başarılar diliyorum. Yarınki maç iki şampiyonun maçı olacak. Son 10 Süper Kupa'nın 5'ini alan Galatasaray, Akhisar karşısında 6. kupayı almak için mücadele edecek. Akhisar'a da başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

FATİH TERİM: "VAR İLE BERABER ACABALAR KALKACAK"

Video Hakem Sistemi hakkında da konuşan Terim, "400. maç çok önemli tabii ama burada kazanılan kupalar var, keşke ara vermeseydik de daha fazla kupa alsaydık. Bütün maçlara gururla çıktım, Allah'a şükür olsun ki bizim mahçup etmedi, umud ediyorum ki hep maçları hem de maç sayısını arttırırız. Video Hakem Sistemi'ni destekliyorum, bu çalışmalar ben TFF'deyken başladı. VAR ile beraber acabalar ortadan kalkacak, biz de oyuncularımıza itiraz etmemeleri konusunda telkinlerde bulunacağız. MHK'da sayın Yusuf Namoğlu da geldi, iki saate yakın bize anlattı. Her dakika itirazın, her ligde, her yaş grubunda olduğunu düşünürsek bunların yavaş yavaş ortadan kalkacağını düşünüyorum. Hep beraber karar verdik, gerekirse daha da genişletiririz. Bu hakemlere olan güvenle alakalı bir durum değil, saniyelik pozisyonların daha iyi bir şekilde karar verilmesi için " şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Bilal Kısa'dan Galatasaray yorumu! ''Bizim için yine...''
Galatasaray için tarihi rest! ''Gerekirse 1 yıl oynamam''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz