''Abdurrahim Albayrak'ın sihirli elini değdirmesi gereken bir durum var''
FUTBOL

''Abdurrahim Albayrak'ın sihirli elini değdirmesi gereken bir durum var''

/Admin Admin
07-08-2018
0

''MAÇIN KAHRAMANI CÜNEYT ÇAKIR''

Süper Kupa maçının kahramanı Cüneyt Çakır'dı. VAR uygulamasıyla ilgili söylemiştim. Dünkü pozisyon illaki kırmızı karttır demiyorum ama %99 kırmızı kart ama Cüneyt Çakır gibi hakemler bakacak ve devam diyecek. VAR tartışmayı ortadan kaldıracak bir şey değil. VAR tartışmanın boyutunu genişleştirecek. VAR ile birlikte tartışacak daha çok şeyimiz var olacak.

''TOTAL BİR TEZGAH''

Türkiye'deki hakemler ne kadar dürüstçe, avanta alıyorlar demiyorum ama kendilerine ait bir düşünce tarzları var, hakemler ne kadar güvenilirse, hakem yorumcuları da aynı halt. Hepsinin adamları var. Hakemin ne ki, hakem yorumcun ne olsun. Bunlar eski hakemler. Bunların her biri MHK'ya gireyim mi, ya da almamışlardır onun peşindedir. Total bir tezgahın içindelerdir ama hiçbirinin dokumasından bir halt olmaz.

''ARTİST ARTİST BAKIYOR...''

Çin Ligi'nde maç seyrediyorum. Talisca'nın golü. Pozisyon net ofsayt. Hakem VAR'a baktı ve gol dedi. VAR'da çizgi falan koy ve değilmiş de ama artist artist bakıyor ve devam diyor. Böyle bir şey var mı?

''ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE 1 AY VAR...''

Maçta konuşacak bir şey yok. Galatasaray'ın oynadığı futbola baktığın zaman, bu takım mı geçen sezonun şampiyonu diyorsun. Bu sene daha oturmuş, iyiye giden bir takım beklerken çok tartışmalı bir takım görüyoruz. Niye böyle oldu, neden böyle oldu, açıkçası bende biraz tartışma yaratıyor. İlk Şampiyonlar Ligi maçına 1 ay var. 1 ay içinde bu takım kuş kondurur mu? Şu anki durum hiç umut verici değil. 

''ADAM GİBİ OYNAYIN, ŞAMPİYONSUNUZ!''

Sahada dünya umurunda olmayan bir futbolcular grubu var. Özellikle Gomis. Derdin ne senin? Sonra sosyal medyadan abuk sabuk şeyler. Dur ulan, önce bir sahada oyna. Ne oluyoruz? Adam gibi top oynayın. Siz şampiyon takımsınız. 

''AL HİLAL'E GİDİYORSA GİTSİN!''

Galatasaray yönetimi Gomis'e şahane bir teklif yaptı. Geçen sene 7 milyon euro kemiksiz para aldı. Avrupa'da olsa bunun karşılığı 15 milyon euro. Yönetim de bizim vereceğimiz para bu dedi, daha fazla veren varsa tutmayalım, git dedi. Kim veriyor parayı? Al Hilal'e gidiyorsa, gitsin. Kapıyı çalan yok. Nerede isteyenler? Ey Gomis, ey menajerler!

''O TAKIMIN SORUMLUSU SENSİN!''

Fatih Terim'in söyledikleri içerik olarak doğru ama eğer burada oturursa. Yorumculuk yaparsa doğru. O takımın sorumlusu sensin. Sahada bu adamlar bildiklerini yapıyorlarsa sen ne yapıyorsun abi? Look at the tabela mı?

''GEÇEN SENENİN ALTINDA''

Galatasaray'ın rakipleri çok iyi oynamadı ama bu Galatasaray geçen senenin altında. Ankaragücü ligin yeni takımı. Akhisar da kötü bir takım değil, kadrosunu büyük ölçüde koruyan bir takım. Galatasaray ise nizamını ve intizamını kaybetmiş bir takımdı. Yine de Ankaragücü'ne yenilmez diye düşünüyorum Galatasaray. Zannetmiyorum ki bir sürpriz olsun.

''SİHİRLİ ELİNİ DEĞDİRMESİ LAZIM''

Abdurrahim Albayrak'ın sihirli elini değdirmesi gereken bir durum var Galatasaray'da ama o da şu anda sadece futbol değil birçok şeyle ilgilendiği için fazla zaman ayıramıyor olabilir.

''HAKEMLERİN EGOLARI...''

Hakemlerin egolarına bağlı olarak VAR sistemi iyi veye kötü işleyebilir. Hakemler egolarını bastırabilirse, VAR sistemi işler. Hakemler ben bu sahanın ilahıyım, VAR benim aklımı gösteriyorsa vardır derse, cılkı çıkar. VAR'ın başına 3 hakem oturtuyorlar da, onlar düzelt demedikten sonra neye yarar? Bizde şıracının şahidi bozacı. 100 maç deneme diyorlar. 100 maçta 300 puan dağıtılacak. Bunun 60'ını bile yanlış dağıtsan, şampiyon değişir.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Galatasaray’dan flaş açıklama! ''Taraftarımıza müjde''
Galatasaray'ın gündemine gelen Moreno kararını verdi!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz