''Rodrigues ve Onyekuru, Gomis ile oynadıklarında...''
FUTBOL

''Rodrigues ve Onyekuru, Gomis ile oynadıklarında...''

/Admin Admin
11-08-2018
0

Fatih Terim'in, "Ben dahil hiç kimse Galatasaray'dan daha büyük değildir" sözünün mesajı olarak Gomis, Feghouli ve Belhanda sezona kulübede oturarak başladı. Eğer rakip Ankaragücü olmasaydı Galatasaray kazanabilir miydi? Lige 2 bin 311 gün sonra dönen Başkent ekibinin kadrosu "toplama takım" havasındaydı. Ankaragücü, uyumsuz, dengesiz haliyle bile Galatasaray kalesinde ciddi pozisyonlar buldu. Galatasaray'ın sezonun ilk maçında dağınık bir Ankaragücü ile oynaması hem kazanmak hem de Terim'in operasyon yapabilme adına büyük şans oldu.

Sinan, Rodrigues, Onyekuru ve Eren'den oluşan Galatasaray hücum hattı birbirlerine 4 yabancı gibi oynadı.

Bu dörtlü üst üste iki etkili pas bile yapamadı. Ayrıca Rodrigues ile Onyekuru'nun kişisel beceriye kaçıp "Golü ben atmalıyım" diyerek Nagatomo ve Eren'e pas vermemeleri egoist bir davranıştı.

Mariano'nun sağ beke dönmesi Galatasaray'ın savunma aklını ve topu kullanma becerisini büyüttü. Brezilyalının rakibe basmadan önce rakibi aldatma adına yaptığı vücut hamleleri çok zekiceydi.

Serdar Aziz yüreğiyle oynuyor. Güzel bir gol atmasına rağmen pozisyon alma bilgisi yetersiz olduğu için rakibi hep kaçırıyor. El Kabir'in biri ofsayt olan iki golünde de Serdar pozisyon hatası yaptı. Gomis heybetiyle rakiplere korku salıyor ve mutlaka önlem aldırıyor. Terim'in oynatmamasını doğru buluyorum ama Gomis'le bir barış sağlanmalı. Eren şık bir gol atmasına rağmen, ağır kalıyor. Üstelik kenar oyuncularına etkili paslar atamıyor. Rodrigues ve Onyekuru, Gomis ile oynadıklarında pas yapabilecekleri için daha verimli olur.

Ercan Taner'i özlemişiz. Kadife gibi anlatımıyla kulaklarımızın pasını sildi.

Maçın iyisi: Mariano

Maçın kötüsü: Kone

Levent Tüzemen / Sabah

''Fatih Terim kendisi ile şaka yapılmayacağını bir kez daha gösterdi, 'İmparator benim' dedi!''
''Galatasaray'ın dün geceki en önemli şansı...''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz