Tercüman krizi Fatih Terim'i gülme krizine soktu!
FUTBOL

Tercüman krizi Fatih Terim'i gülme krizine soktu!

/Admin Admin
19-09-2018
0

UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu ilk maçında taraftarı önünde ağırladığı Lokomotiv Moskova’yı Rodrigues, Eren ve Selçuk İnan’ın golleriyle 3-0 mağlup eden ve Şampiyonlar Ligi’ne 3 puanla başlayan Galatasaray’da Teknik Direktör Fatih Terim, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Fatih Terim'in maçın ardından düzenlediği basın toplantısına tercüman krizi damga vurdu. Terim rakip takımdan Eder ile ilgili "Beklentimiz Eder’in oynayacağı yönündeydi. Orada Fernandes oynadı ve Mariano’yu orada boğmak istemedim. Mariano set oyununu iyi oynayan önemli bir oyuncu ama bugünkü tercihim bu yöndeydi. Oyun da Mariano’yu oyuna aldırmadı bana çünkü başka arkadaşlarımızın değişmesi lazımdı” sözlerini tercüman çeviremeyince renkli görüntüler oluştu.

Fatih Terim'in açıklamalarını Rusça'ya tercüme edecek olan görevli Terim'in Eder ile ilgili açıklamalarını çevirmekte zorlandı. Bunun üzerine deneyimli hoca el hareketleriyle bir kez daha yanıt verdi ve Eder'in oynamasının kendileri açısından zorluk çıkaracağını anlattı. Yaşanan bu olayın ardından Fatih Terim gülme krizine girdi. 

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

İşte o anlar...

Dev liste açıklandı! Tek Türk Fatih Terim...
''Terim’in Donk’u stoperde, Emre Akbaba ile Belhanda’yı aynı anda 11’de başlatması...''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz