''Devler Ligi'nin tam 4'te 1'i''
FUTBOL

''Devler Ligi'nin tam 4'te 1'i''

/Admin Admin
20-09-2018
0

İşte Uğur Meleke'nin Galatasaray ile ilgili değerlendirmeleri:

GOMIS'İN YARISINI KAZANDI

Devler Ligi gruplarında bir galibiyetin ödülü 1,5 milyon eurodan 2,7 milyon Euro’ya çıktı. Hatta bir grupta mesela 4 maç berabere biterse, bir galibiyetin ödülü 3,2 milyon Euro’ya çıkıyor. Yani önceki gün Galatasaray tek bir galibiyetle muhtemelen 3 milyon Euro’dan fazlasını kasaya koydu. Yani Gomis’ten kazandığının yarısını aldı 90 dakikada.

4'TE BİRİ KADAR

Avrupa Ligi de bu yıl Ş.Ligi’nin tam 4’te biri kadar, 510 milyon Euro ödül dağıtacak. Gruplara kalan 3 takımımız 3’er milyon Euro aldılar bile... Bir galibiyet en az 570 bin Euro. Grup liderliği ödülü 1 milyon Euro. Çeyrek finale 1,5 milyon, yarı finale 2,5 milyon olarak büyüyor ödüller.

RODRIGUES GOLÜ ATARKEN

4 gün içinde iki benzer pozisyon yaşadık: Kasımpaşalı Trezeguet, 65’te şut atarken Ozan Kabak kollarını bağlamıştı karşısında. Salı gecesi de Rodrigues golü atarken Corluka kollarını bağlayıp ufalmıştı. Defans oyuncularını anlıyorum, kolları doğal konumda olsa da bir hakem hatasından çekinerek yapıyorlar bunu.

SAVUNMACILAR RAHATLAYACAK

Ancak sanırım VAR’ın eksiksiz olarak hayatımıza girmesiyle birlikte defans oyuncuları rahatlayıp, en azından doğal vücut konumlarını koruyacaklardır. Çünkü kollarınız doğal konumdayken topun gelip size çarpması, bir düdük sebebi değildir. Kolları bağlamak, sizin alanınızı küçülterek avantajınızdan ediyor esasında.

DEĞİŞMESİ GEREKEN KURALLAR

Son günlerde çok sık yaşamaya başladık, aut atışında hücum oyuncunun baskısını gören savunmacının bilerek ceza alanı içinde topa dokunup, atışı tekrarlatmasını... En son Galatasaraylı Serdar yaptı Kasımpaşa maçında. Futbolun değişmesi gereken kurallarından biri bu. (Hürriyet)

İşte bu fotoğrafın sırrı!
Fatih Terim ile 9 ayda A'dan Z'ye...

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz