Karaman'dan Galatasaraylı yıldıza övgü! ''O kadar önemli bir transfer ki, bunu maçta...''
FUTBOL

Karaman'dan Galatasaraylı yıldıza övgü! ''O kadar önemli bir transfer ki, bunu maçta...''

/Admin Admin
20-09-2018
0

İşte Hikmet Karaman'ın yorumları:

"Bence 3-0'lık skor çok güzel. Schalke-Porto maçının 1-1 berabere bitmesi de güzel. Galatasaray teknik ekibi, oyuncuları ve camiasını kutluyorum. Galatasaray ilk 20 dakikada tempolu, hücumda pozisyon bulan bir oyun ortaya koydu. 30'dan sonra ciddi pozisyonlar yedi. Bu bölümde Muslera'nın güzel kurtarışları vardı. İkinci yarı tamamen Galatasaray'ın üstünlüğüyle geçti. 

"İlk yarım saatte Galatasaray'ın rejisini üstlenen adam Fernando idi"

Ligde gördük ki, Galatasaray skor 0-0 iken zorlanıyor, gollerden sonra ise açılıyor. Dün gece böyle değildi. Lokomotiv karşısında skor 0-0 iken iyi bir futbol ortaya koydular. Ndiaye ve Rodrigues çok iyi oynadı. Nagatomo ile Rodrigues sol tarafın en etkili iki adamı. İlk yarım saatte Galatasaray'ın rejisini üstlenen adam Fernando idi. Ndiaye zekasını ve çabukluğunu ortaya koydu. Biraz yoruldu veya oyundan düştü. 

"72'den sonra Maicon'la üçlü stopere gördüler"

İkinci yarıda Fatih hoca, Maicon'u oyuna soktu ve üçlü stopere döndüler. Donk, Serdar, Maicon. Kanatları Linnes ve Nagatomo ile kapattılar. Galatasaray takımını 72. dakikada farklı bir dizilişte gördük. Teknik adamın oyuncuları farklı yerlerde farklı taktikle oynattığını görüyoruz. 

"Belhanda'yı olumlu yönde motive etmek gerekiyor"

Ben Belhanda konusunda farklı düşünüyorum. Belhanda, G.Saray'ın oyuncusu. Oyuncu takımın askeri. Sahaya çıkan oyuncular, teknik heyet sizin askerleriniz. Savaşa giden askeri pozitif yönde motive etmek zorundasınız. Gaatasaray taraftarının doğru yaptığı olay vardı. Hakemin haklı düdüklerinde G.Saraylı taraftarlar alkışladı. Hakemi pozitif yönde etkiledi. Aynı şekilde bu davranışı Belhanda'ya da göstermek lazım. Şampiyonlar Ligi, lig, kupa uzun maraton. Oyunculara sahip çıkmak lazım. 

"Rakip golden sonra 3'lü savunmaya döndü" 

5'li oynarken, geri duruma düştükten sonra 3'lü savunmaya döndüler. Linnes ve Rodrigues 2'ye 2'yi çok iyi oynuyor. Linnes ve Emre Akbaba'nın olduğu yerlerden ilk yarıda pozisyon verdiler. Eren deneyimli bir santrfor. Fatih hoca ondan vazgeçmiyor. Rakibin kornerlerinde, ölü toplarda Eren direkt 5 numarayla oynadı. 5 tane uzun boylu oyuncuları var. Eren, adam markajı görevi üstlendi. G.Saray'ın hücumda eksikliği gözüküyor mu evet. Fatih hoca elindeki kadroyu çok iyi kullanarak bunun üstesinden gelebilir. Onyekuru, rakibin bıraktığı boş alanları değerlendirebilecek adam. Taktik oyunda santrforsuz oyun da olabilir. Rodrigues'in attığı golü düşünün, kanat oynuyor ama aynı zamanda santrfor. Emre Akbaba da ikinci santfor gibi.

"Porto ve Schalke maçları daha tempolu geçecek"

Şampiyonlar Ligi'nin havası değişik. Galatasaray'ın kendi evinde Porto ve Schalke maçları farklı olur. Koşu mesafeleri, çok önemli bir veri değil gibi. Porto-Schalke maçında koşu mesafesi 108 kilometreye çıktı. Galatasaray maçında 100 kilometrelerde. Schalke ve Porto maçlarında tempo daha fazla olacak. Fatih hoca defansı önde kurmak istiyor. Bu 3 puan ve Şampiyonlar Ligi'nin lideri olmak takımı artı motive edecektir. Bundan sonra oyuncuların kendine iyi bakması gerekiyor. Uyku düzeni, beslenme ve rejenerasyon çok önemli. Selçuk'un penaltıyı gol yapması, motivasyonunu artırır. Türkler olarak çok duygusalız. Selçuk, daha fazla çalışmalı ve fiziksel olarak ayakta kalmalı. Çünkü Galatasaray'ın zorlu maratonda ona ihtiyacı var.

"Ndiaye'nin Porto maçında olmaması büyük kayıp"

Ndiaye o kadar önemli bir transfer ki, bunu maçta çok net gördük. Fernando ve Belhanda, Ndiaye'nin yaptığı işi yapmıyorlar. Ndiaye'nin Porto maçında olmaması büyük kayıp. Çok çabuk yön değiştiriyor. Rakipten önce düşünmesi çok önemli.  (Milliyet)

Terim, Ndiaye'nin yerine orta sahada kimi tercih edecek?
Galatasaray'ın vurucu timi!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz