Aslan para basıyor! Çılgın gelir...
FUTBOL

Aslan para basıyor! Çılgın gelir...

/Admin Admin
21-09-2018
0

Süper Lig'deki 4 galibiyetten de 10.4 milyon Lira gelir elde eden Cim Bom, mağaza ve bilet gelirleriyle birlikte kasasını doldurdu.

Aslan kazanıyor, kasasını dolduruyor. Sarı-kırmızılı ekip, sadece Şampiyonlar Ligi'ndeki Lokomotiv Moskova galibiyetiyle UEFA'dan 2.7 milyon Euro yani yaklaşık 20 milyon Lira prim aldı. 

Süper Lig'in ilk 5 haftasında da 4 galibiyeti bulunan Cim Bom, maç başı 2.6 milyon Lira'dan, 10.4 milyon Lira'yı kasasına koydu. Böylece Cim Bom'un sadce maç kazanarak elde ettiği gelir 30 milyon Lira'yı aştı. Bununla birlikte stat yanındaki mağazada talep gören ürünler ve bilet satışları, kasaya giren sıcak paranın daha da artmasını sağlıyor. 

230 milyon Lira garanti

Bu arada Şampiyonlar Ligi'nden 15 milyon 250 bin Euro'luk ayak bastı parası, 9.9 milyon Euro'luk başarı payı ve 6 milyon Euro'luk yayın havuzu da eklendiğinde 31 milyon Euro yani 230 milyon Lira civarında bir gelir de Galatasaray'ın kasasına girecek. Bu da ligdeki son şampiyonluğun sarı-kırmızılı kulüp için ne kadar karlı bir başarı olduğunu ortaya koyuyor. (NTV)

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde ilk 3'te!
Fatih Terim'den ilk 11'e Süper Lig ayarı! Rotasyon...

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz