''Ulemalar, Galatasaray’ın grupta sonuncu olacağını söylüyorlardı, Avrupa basınında ise...''
FUTBOL

''Ulemalar, Galatasaray’ın grupta sonuncu olacağını söylüyorlardı, Avrupa basınında ise...''

/Admin Admin
21-09-2018
0

Kulübün, takımın geldiği noktaya bakın. Birçok soruna rağmen dip yapacak, Galatasaray batacak, futbol takımı yerle bir olacak diye ağzının suyu akanlardan çıt yok. Şu anda sarı-kırmızılıların kaderi değişiyor. Namuslu, dürüst bir Başkan Mustafa Cengiz... Fatih Terim’i anlatmaya bile gerek yok. Adeta yoktan var ediyor.

Unutmuyorum, Kasımpaşa maçından önce birçok kişi ahkam kesiyordu, Türk Telekom’un büyüsü bozulacak diye. İkinci yarıda bir baktık sahada ‘turbo’ takmış bir takım vardı. Kemal Özdeş’in öğrencileri iyi oynamasına rağmen 4 gol yemekten kurtulamadılar. Lokomotiv Moskova maçına ne demeli... Ulemalar, Galatasaray’ın bu grupta sonuncu olacağını söylüyorlardı. Net bir skor aldı sarı-kırmızılar o da 3-0. Bilhassa ikinci devre ortaya konan futbol hem ilerisi için ümit verdi, hem de Avrupa basınında manşetten Fatih Terim’in talebelerinin favori olduğu yazıldı.

Demek ki adım adım iyiye gidiyor Galatasaray. Sorunlar her zaman var. Bilhassa camianın içinde. Divan Kurulu toplantısını unutamıyorum. İkinci defa kulübün bir başkanı tehdit edildi. Utanılacak bir tablo... Şimdi yine rahat durmuyorlar. Ayın 29’undaki kongrede Başkan Cengiz’e yetki vermeyeceklermiş. Nasıl yapacaklar bunu bilmiyorum. Bu düşüncede olanlara soruyorum ‘Şimdiye kadar aklınız nedereydi’ diye. Ciddi ciddi insanların kötü niyetli olduğunu düşünüyorum.

Galatasaray tam düzeliyor, hedefe kilitleniyor, ‘Eyvah ne oluyoruz’ diye panik başlıyor bir kısım insanlarda. Fakat bir şeyin farkında değiller. Taraftar çıldırma noktasında! Çok yakında bu insanlara patlayacaklar. Benden hatırlatması. Unutulmasın Fatih Terim’i sarı-kırmızılı kulübe tekrar taraftar getirdi. Kıyamet koptu, yer yerinden oynadı... Aynı şekilde Başkan Mustafa Cengiz için 26 milyon kişi yeri göğü inletti. Ve sonuç malum. Aklı selim kongre üyeleri eski başkan Dursun Özbek’in üstünü çizdiler, Cengiz’i başkan seçtiler.

Artık kulüpte taraftar yetki sahibi bu unutulmamalı. Onlara hak veriyorum. Bütün fedakarlığı yapan onlar. Sosyal medyada da olsa bağıra bağıra istediklerini kabul ettiriyorlar. Sonuç; Galatasaray’ı karıştırmak isteyen muhalif olan insanların biraz kendilerini kenara çekmelerinin doğru olacağını düşünüyorum.

Feghouli-Belhanda adeta ihanet ediyor!

Sabır bir yere kadar geçerli. Feghouli de, Belhanda da büyük yıldız diye transfer edildi. Hem bonservislerine hem de yıllık aldıkları ücrete kulüp çok büyük para ödüyor. Bu taraftardan çıkan para. Fatih Terim, adaletli forma dağıtan bir teknik direktör. Bu iki futbolcuyu da kazanmak, parlatmak için elinden geleni yapıyor.

Düşünebiliyor musunuz Feghouli, Lokomotiv Moskova maçında kadroda yok. Sebebi ne? Antrenmanlarda arkadaşlarının performansına yaklaşamıyor bile. Hoca da haklı olarak yedek bile oturtmuyor Cezayirli oyuncuyu. Oyna diyorsun, oynamıyor... Kendine kulüp bul diyorsun, bulmuyor. Bu sorun nasıl çözülecek bilemiyorum. Ama Feghouli’nin taraftardan ve Fatih Terim’den utanması lazım.

Aynı şeyler Belhanda için de geçerli. Evet, kadroya alınıyor, ilk 11’de sahaya çıkıyor. Ama oynadığı futbol tek kelimeyle rezalet. Ayağındaki topu kaptırıyor, Ndiaye, Belhanda yüzünden kart görüyor. Böyle bir sorumsuzluk olabilir mi? Takıma hiçbir katkısı yok. Daha ne kadar forma şansı bulacak bunu bilemiyorum. Fakat kesin olan bir şey var. Taraftar homurdanmaya başladı.

VAR hakemleri dikkatli olmalı

Video Hakem Sistemi’ne herkes sahip çıkmalı. Bilhassa hakemler... Bunun nimetlerinden faydalanmalı. Kesinlikle kendilerine rakip olarak görmesinler. Bunun amacı hataları düzeltmek ve en doğru, adaletli kararı vermek.

Süper Lig’in 5. haftası geride kaldı. Ben hataların yavaş yavaş düzeleceğini düşünürken, maalesef artıyor. Bunun tek sorumlusu yine hakemler. Sıfır hata olmayacak bunu kabul ediyorum. Ama daha dikkatli ve sorumluluk sahibi olmaları gerekir. TFF, çok büyük araştırmalar ve fedakarlıklar sonunda Avrupa’da yeni kullanılmaya başlanan bir sistemi Türkiye’ye getirdi.

Bunun iyi değerlendirilmesi lazım. MHK Başkanı Yusuf Namaoğlu’nu iyi tanırım. Düzgün bir insandır. Hiç kimsenin de gözünün yaşına bakacağını düşünmüyorum. Çok yakında bu dikkatsiz hakemlere dinlendirme cezaları gelebilir.

Osman Şenher / Milliyet

Rodrigues, UEFA'ya konuştu! ''Fatih Terim bana dedi ki...''
Ozan Kabak, Galatasaray taraftarına söz verdi!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz