''Galatasaray Lisesi, 150 Yıllık Bir Kültür Ortaklığı'' sergisi açıldı
DİĞER BRANŞLAR

''Galatasaray Lisesi, 150 Yıllık Bir Kültür Ortaklığı'' sergisi açıldı

/Admin Admin
22-09-2018
0

Fransız Kültür Merkezi tarafından düzenlenen sergide, Türkiye ve Fransa arasındaki eğitim ve kültür ilişkisinde bir bağ olarak görülen Galatasaray Lisesi'nin, kuruluşundan günümüze dek geçirdiği tarihi sürecin yanı sıra liseye dair yayınlanan gazete haberleri ve öğrencilerin yayımladığı dergiler de yer alıyor.

Serginin küratörlüğünü İzzettin Çalışlar yürütürken, sergiyi ziyaret edenler arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Kutlu da yer aldı.

Serginin açılışında konuşan Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Türkiye ile Fransa arasındaki ortaklığın temel taşı saydıkları Galatasaray Lisesi'nin öğretmen ve öğrencileriyle Türkiye'deki modernleşmenin güçlü savunucularından olduğunu ifade etti.

Bertrand Buchwalter, Galatasaray Lisesi'nin iki ülke arasındaki dostluğun sembolü olduğunun altını çizerek "Güçlerimizi birleştirdiğimizde ortaya çıkan yeni bir güçtür. Bu güzel hikayenin anlatıldığı bu serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi. Sergi, 3 Ekim'e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde görülebilecek.

Başkanlar zirvesi!
Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, Girit Turnuvası’nda UNICS Kazan ile karşılaştı!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz