''Galatasaray'a gelmiş bir oyuncu bunlardan çekiniyorsa, zaten burada işi yok''
FUTBOL

''Galatasaray'a gelmiş bir oyuncu bunlardan çekiniyorsa, zaten burada işi yok''

/Admin Admin
23-09-2018
0

Fatih Terim, yenilginin ardından 'deplasman fobisi' konusunda açıklamada bulunurken, herhangi bir mazeretleri olmadığını dile getirdi.

Rotasyon yapmadıklarını dile getiren Terim ''Maç öncesi tedirginliğimi ifade etmiştim, bir konsantrasyon eksikliği olur mu acaba diye... Artı rotasyon yapmadım ben. Bir kurgu denedik. Bu kurgu tutarsa, eksik olan yeri 2. bir alternatifle kapatırız diye düşündüm. 18 üstünden, penaltı üstünden baya da pozisyon vardı. Devre sonu penaltı kaçtı, belki başka bir şey olabilirdi ama ikinci yarı söylenecek bir şey yok. Hiç beklemediğim bir şey. Hiç hoşlanmıyorum bunlardan'' dedi.

Deplasman fobisi için de konuşan tecrübeli teknik adam ''Ben bunları (Deplasman) komik buluyorum. Galatasaray'a gelmiş bir oyuncu bunlardan çekiniyorsa, zaten burada işi yok. Öyle değil. Sen penaltıyı atamazsan, sonra hatalı gol yersen, bunun adı deplasman fobisi değil. 18 yaşındaki oyuncu karakterini koyuyorsa, sen de koyacaksın. Hepimize küfrediyorlar her yerde. Akhisar seyircisi aşırı bir şey de yapmadı'' ifadelerini kullandı.

Bahanelere sığınmadıklarını söyleyen Fatih Terim ''Bunları halledeceğiz, oyun içinde halledeceğiz. Ocak'ta halledeceğiz, Şubat'ta hallaedeceğiz ama halledeceğiz. Ben her şeyi kabul ederim. Ama Galatasaray mağlup olurken bunun hakkını verdikten sonra mağlup olacak. Bunun dışındakilere itiraz ederim. Koca Galatasaray takımı ufak tefek bahanelere sığınmayacak'' şeklinde konuştu.

Yenilgi için dikkat çeken bir ifade de kullanan Terim ''Yarın Porto'da gelip, Antalya'da 3 gün sonra oynayacağız. Eeee? Mağlubiyetler bazen hayır getirmeli, getirmezse götürür çünkü'' dedi.

Penaltı konusunda da açıklama yapan Fatih Terim ''Penaltıcımız belli, top Sinan'ın elindeydi. 'Ben atayım' demiş, o da vermiş'' şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Muslera'dan hakemlere; ''Bunu ben yapamayacak mıyım?''
Nagatomo maçın ardından konuştu! ''Deplasmanlarda kazanmanın yolu...''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.