''Ayakta kalan oyuncu sayısı 3'ü geçmedi''
FUTBOL

''Ayakta kalan oyuncu sayısı 3'ü geçmedi''

/Admin Admin
24-09-2018
0

Başakşehir'in puan kaybı ve bugünkü derbiden çıkacak sonucun lehine olabilmesi için bu maçtan alınacak 3 puan Galatasaray için oldukça önemliydi.

Fatih Terim, Akhisar maçına yine değişik bir kadro sahaya sürerek başladı. Eren Derdiyok'un yerine Onyekuru ile gol aramaya çalışan Galatasaray yerden hızlı oyunla posizyonlar bulmaya çalıştı. Nitekim Rodrigues'le de buldu ama değerlendiremedi.

İki takımın hafta içi Avrupa kupalarında maçları olması nedeniyle tempo ilk yarıda yüksek değildi. İlk yarının son dakikasında Rodrigues penaltıdan yararlanamadı.

BEDELİ AĞIR OLDU

2. yarıya golü bulmak için çıkan Galatasaray kendi kalesinde golü gördü. Kontra ataklarla rakibine posizyon veren Galatasaray bir türlü istediği oyunu oynayamadı. Fatih hoca hamleler yaparak golü bulmaya çalıştı. Sinan Gümüş ve Fernando dün gece kötü oynadılar ve oyundan da çıktılar. Eren Derdiyok ve Muğdat oyuna girerek daha etkili olmaya çalıştı.

Galatasaray 2. yarı, maçı çevirme adına hiçbir şey yapamadı. Giren oyuncular çıkan oyuncular ayakta kalan oyuncu sayısı 3'ü geçmedi.

Galatasaray rahat bir şekilde kazanacağı maçta rakibi küçümsenin ve daha az mücadele etmenin cezasını çok ağır bir şekilde ödedi.

MAÇIN EN İYİSİ: MANU
Galatasaray savunmasına ecel terleri döktürdü.

MAÇIN EN KÖTÜSÜ: SİNAN
Genç oyuncu dün kötü günündeydi.

Evren Turhan / Takvim

Emre Akbaba yorgun düştü!
''Bu maçın bize gösterdiği ve anlattığı net durum, Henry Onyekuru'nun asla...''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz