''İddia ediyorum, o penaltı gol olsaydı...''
FUTBOL

''İddia ediyorum, o penaltı gol olsaydı...''

/Admin Admin
26-09-2018
0

İşte Tüzemen'in değerlendirmeleri:

*Galatasaray'ın istikrarsız futbolunun suçlusu Fatih Terim mi? Yoksa deplasman fobisi mi?

Galatasaray, Trabzon'da ve Akhisar'da kadro tercihlerinin yanlışları nedeniyle kaybetti. Eğer Terim, Lokomotiv Moskova önüne çıkardığı kadroyu Akhisar'da sahaya sürseydi ve Belhanda'nın yerine sadece Emre Akbaba'yı monte etseydi, Onyekuru'yu da hamle oyuncusu olarak kullansaydı Galatasaray kaybetmezdi.

Galatasaray, Lokomotiv Moskova zaferinin gecesinde kalmış! Ayrıca Galatasaray'ın penaltıcısı kimse topun başına o geçmeli. Eğer Sinan atmayıp Rodrigues atmak istiyorsa kulübe buna izin vermemeliydi. Bu bir disiplin zafiyetidir.

Lokomotiv maçında Onyekuru penaltıyı atmak istemiş ama Selçuk izin vermemişti. İddia ediyorum, o penaltı gol olsaydı ikinci yarı Akhisar öne çıkar, Galatasaray da farklı kazanırdı.

*Ligdeki puan durumuna baktığınız zaman 6 hafta sonunda nasıl bir manzara görüyorsunuz? Özellikle büyük takımlar açısından durum nedir?

Milli maçlar bitmeden takımlar hakkında tam analiz yapamayız. Çünkü lig, sezon başladıktan itibaren milli maçlar nedeniyle kesintiye uğruyor. Bu da takımların motivasyonunu olumsuz etkiliyor. Ayrıca Avrupa'da mücadele eden takımlar bu aralar nedeniyle yıpranıyor, çünkü birçok oyuncu milli takıma gidiyor. Dönüşlerde ya sakatlık ya da yorgunluk baş gösteriyor.

Levent Tüzemen / Sabah

İşte Fatih Terim'in yeni orta sahası!
''Tudor zamanından beri bu dert var, çözüm bulacak isim...''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz