Fatih Terim'den mecburi sistem değişikliği! Forvette...
FUTBOL

Fatih Terim'den mecburi sistem değişikliği! Forvette...

/Admin Admin
30-09-2018
0

Ndiaye’nin cezası, Emre Akbaba, Eren Derdiyok ve Selçuk İnan’ın sakatlığı nedeniyle 21 kişilik as kadrodan dördünü kaybeden Terim, 4-3-3 düzenine geçecek, orta sahada Fernando-Donk-Belhanda üçlüsünü bir arada oynatacak. Forvet hattında da Feghouli, Onyekuru ve Rodrigues alternatifsiz olacak.
 
Şampiyonlar Ligi’nde Porto’ya konuk olacak olan Galatasaray’da eksikler keyifleri kaçırırken, teknik direktör Fatih Terim’in elinde alternatif kalmadı. Ndiaye’nin cezası, Emre Akbaba, Eren Derdiyok ve Selçuk İnan’ın da sakatlığı yüzünden Terim’in işi iyice zorlaştı. 
 
Sarı-kırmızılı teknik adam, ceza ve sakatlıklar nedeniyle Porto’ya karşı elindeki bütün kartları sahaya sürecek. UEFA listesine 21 futbolcu bildirmek zorunda kalan sarı-kırmızılılardda bu dört eksik, takımı 17’ye düşürdü. Bunlardan iki kaleci eksildiğinde de 15 oyuncu, ilk 11’e aday durumda bulunuyor. Fatih Hoca bunların yanında, 21 kişilik listenin dışında kalan genç isimlere de görev verebiliyor.
 
3’lü orta saha
Galatasaray’da Porto karşılaşmasında 4-3-3 formasyonu ile sahaya çıkılması planlanıyor. Orta alanda Ndiaye cezalı olunca Terim, Donk-Fernando ve Belhanda üçlüsünü beraber oynatacak. Ayrıca Selçuk’un sakatlığı nedeniyle orta alanda Terim’in işi daha da zorlaştı. Bu bölge için gençler dışında başka alternatif bulunmuyor.
 
Cim-Bom’da son maçta yaşanan sakatlıklarla sarsılırken Eren Derdiyok’un yerine AkhisarBelediye maçında olduğu gibi Onyekuru’nun forma giyecek. Bu sezon ilk kez Erzurum’a karşı 11’de şans bulan Feghouli ise Portekiz’de de sahadaki yerini alacak. Cezayirli futbolcu Emre Akbaba’nın yokluğunda ön taraftaki üçlünün sağında oynayacak. (Milliyet)
 

Galatasaray ile Porto'nun kader ortaklığı!
Maicon'dan dikkat çeken istatistik! Lugano...

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz