''Başkan Cengiz ile kongre sonrası sohbet ettim, eğer bu madde geçmeseydi Galatasaray...''
FUTBOL

''Başkan Cengiz ile kongre sonrası sohbet ettim, eğer bu madde geçmeseydi Galatasaray...''

/Admin Admin
01-10-2018
0

İşte Tüzemen'in değerlendirmeleri:

Ada'yı keşke geri çekseydi

Ada konusunu Başkan Mustafa Cengiz, gündemden çekeceğini söyledi. Sonra tüm yönetim kurulu üyelerinin imzasıyla divan başkanlığına garantilerle dolu bir taahhütname verdi. Buna rağmen Ada maddesi ret oyu aldı. Keşke Başkan, "Ada'yı gündemden çıkarıyorum" sözünün arkasında dursaydı. İmzalı taahhütnameye rağmen ret yemek, yönetim için prestij kaybı oldu.

Riva ve Florya'nın satılmasından sonra Galatasaraylılar'ın 'artık malımız satılmasın' hassasiyetiyle Hasnun Galip ve Mecidiyeköy'deki otel olarak adlandırılan bina ile ilgili yönetimin istediği yetki kongreden geçmedi.

Basketbol ve voleybolun şirket olma talebi içi doldurulduktan sonra bir başka kongrede mutlaka geçer not alacaktır. Çünkü proje doğru ama planlama ve bilgilendirme yetersizdi.

Başkan Cengiz ile kongre sonrası sohbet ettim. Revize bütçenin onaylanması ve aidatların artırılmasının kabul görmesinden memnundu. Ayrıca Riva'da ısrarla istediği okul yapımına destek verilmesinin de kabul görmesinden mutlu oldu. Eğer bu madde geçmeseydi, Galatasaray Kulübü, Riva konusunda yaptığı anlaşmadan dolayı ceza yiyecekti.

Levent Tüzemen / Sabah

Mustafa Cengiz'den 25 milyon Euro'luk yeni formül!
Maicon, UEFA'ya konuştu! ''Takımım için sahada her şeyi yapabilirim''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.