''Fatih Terim, Şenol Güneş ve Denizli'nin aynı anda çalışması...''
FUTBOL

''Fatih Terim, Şenol Güneş ve Denizli'nin aynı anda çalışması...''

/Admin Admin
01-10-2018
0

İşte Altaylı'nın değerlendirmelerinden öne çıkanlar:

EURO 2024 EV SAHİPLİĞİNİN ALMANYA'YA VERİLMESİ 

Türkiye'nin de aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliğinin Almanya'ya verilmesi hakkında Altaylı, "'Türkiye bunu canı gönülden istemiyor' dedim mi, dedim. Türkiye bu organizasyonu alma hevesini yitirmişti. Buraya yatırılan paranın önemli bölümünün geri dönmeyeceği biliniyordu. Ekonomik şartlardan dolayı bazı projeler askıya alınmışken, Türkiye'nin bu durumun altına girmekten imtina ettiğini söylemiştim, bana kızdılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan da benim söylediğimi teyit etmiş. Raporun detayını okumayayım. Türkiye'nin raporunda İnsan haklarının korunmasıyla ilgili bir gelişmeden söz edilmiyor. Gençlik ve Spor Müdürlüğü, her harcamayı yapacağını söyledi ama bir planlanmış bütçe yok diyor rapor. Uzaklık sorun olarak gösterilmiyor. 'Trabzon ve Gaziantep'in havaalanı kapasitesi yeterli değil, demiryolu ağı da yok' diyor. Kentlere ulaşımın zorluğundan bahsediliyor, 'bu olmaz' diyor. Bazı kentlerin konaklama altyapısının yetersiz olduğu söyleniyor. 'Türkiye'de çok sert alkol ve sigara yasağı var' deniliyor. 'Sponsorlar arasında bir bira firması yer alırsa Türkiye ile ciddi sorun yaşanır.' diyor. Türkiye son birkaç ayda bu işi istemekten vazgeçti. Yoksa bunlar halledilebilirdi, Türkiye halletmek istemedi. Çünkü turnuvayı istemiyordu." şeklinde konuştu.

EURO 2024'ÜN TANITIM FİLMİ

Türkiye'nin EURO 2024 tanıtımında kullandığı tanıtım filmine ilişkin ise Fatih Altaylı, "Bu bir turizm ve tanıtım filmi olabilir. Yine bu coğrafyada yayınlanan bir film olabilir. Nusret nedir? Arkasından dana pirzola ile ne olur? Seni sonunda pirzola yaparlar. Bunu hazırlayana 'Sen manyak mısın?' denir. Bunu da dememişler." yorumunda bulundu.

"BU İŞLER İMAJ MESELESİ"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, EURO 2024'ün ev sahipliğinin Almanya'ya verilmesiyle ilgili yaptığı açıklamalara değinen Altaylı, "Fatih Hoca kelimesi kelimesine doğru söylüyor. 'Fatih Terim neden yok?' diye konuşulmaz. Kendisi de bunu konuşuyor. 'Bize neden verilmediyi tartışmak lazım' diyor, katılıyorum. Türkiye alsaydı organizasyonu şahane yapardı. Ulaşım falan bahane. Bu işler biraz imaj meselesi. Senin imajın ne durumda? Yakın zamana kadar siyaset ve toplum olarak kavgalı durumdayken bize niye vermedin de diyemezdin. Ceferin'i biz seçtirdik falan hikaye. Bu da ortaya çıktı. Türkiye asılsaydı bu turnuvayı alabilirdi. Almadı. Asılmak istemedi." diye konuştu.

MUSTAFA CENGİZ'İN KONGREDEN ONAY ALAMAMASI

Galatasaray Kulübü'nde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısını ve Mustafa Cengiz'in istediği yetkilerden birkaçını alamaması hakkında da konuşan Altaylı, "Ben de kongreye gitmedim. Çünkü gerilimli olacak kongreydi, daha da artırmak istemidim. Başkanın haklı olduğu yerler var ama buraya getiriş biçimi doğru değil. 'Bunların herbirini tek tek açıklayın, paket halinde getirmeyin' dedim. Birkaç kişi daha söyledi. Orada bir grup 'mektepli' diyebileceğim, rövanşist bir grup, orada çok ciddi şeyler bunlar. Mide bulandırıcı işler yapabilirler. Haklı oldukları yerler var ama ifade edişleri doğru değil. Galatasaray'ın manfaatleri falan umurlarında değil bunların. Ada'yı Özhan Canaydın'ın yaptığı sözleme, adayı yıktıran Dursun Özbek, kucağında bulun Mustafa Cengiz. Harun Koza 'ne yaptınız?' diyor. Saygınlığını yitirmiş bir adam. Dursun Özbek'in şak şakçılığını yaptı. Bütün hatalarını örtbas ettiler. Temlikli bir kulüp almış bu yönetim ve ödemeler yapmış. Borçlar ödenmiş, tabi ki bitmemiş. Bitirebilecek hali yok. Borç artmamış, belli bir çizgi de tutulmuş. Sen şimdi bunları söylüyorsan, edindiğin saygınlığı bozuk para gibi harcıyorsun demek. Olmaz böyle. Ne dedim burada, Ali Sami Yen gelse bu yetkileri vermezler. Akıllılık yaptı birçok üye gitmedi kongreye. Aklıselim galip geldi, bazı maddeler onaylanmadı. Mustafa Cengiz'in sunum biçimi yanlış, rövanşist grubun 'Galatasaray'ı yedirmeyiz, yiyeceksek biz yeriz' tutumu da ayrı." ifadelerini kullandı.

"NİYETLERİ KULÜBÜ ALMAKSA, TOPLANSILAR PARAYI GELSİNLER"

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan'ın, gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda çıkan kararlar hakkında yayınladığı açıklamaya ilişkin konuşan Altaylı, "Şimdi siz benim okuyup bitirdiğim liseyi hedef alırsan ben ne Ultraaslan tanırım, ne ultrakurt tanırım. Beşiktaş, Fenerbahçe bu ruh için lise kurmaya çalışıyorlar olmuyor. Yerli ve milli ilk lisedir Galaasaray lisesi. Galatasaray'ın bugünlere gelmesine geniş katkılar sunmuştur. Artık geniş kitlelere açmalıdır. Ama bu şu demek değildir, Galatasaray taraftar tarafından yönetilir. Liverpool'u tribün mü yönetiyor? Ultraaslan'a söyleyim, niyetleri kulübü almaksa, toplansılar parayı gelsinler satın alsınlar kardeşim. Kulübün bugünkü güncel değeri belli." dedi.

"BUNLAR TEŞKİLAT, BUNLAR ORGANİZASYON"

Galatasaray'ın evinde 1-0 ile geçtiği Erzurumspor maçı ve maçta hakemin verdiği kararları değerlendiren Altaylı, "Gol atmakta epey zorlandı. Penaltı pozisyonu penaltı. VAR'da kursan başka bir şey de kursan bu hakemlerle olmuyor. Mevzu hakem kalitesi. Hakemler VAR ile karar değiştirmeyi kendilerine hakaret sayıyor. Bunun dışında vahim hatası var mı, yok gibi. Bunlar teşkilat, bunlar organizasyon... Bu bunun oğlu, o şunun arkadaşı, o onun asker arkadaşı falan." diye konuştu. 

UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu mücadelesinde deplasmanda Porto ile karşılaşacak Galatasaray'ın bu maç öncesi sergilediği performansa ilişki yorumlarda bulunan Altaylı, "Her sonuç çıkabilir. Erzurum maçı hiçbir şey ifade etmez. Yenilseydi de ifade etmezdi. Porto maçında oynayacağı şekil çok farklıdır. Galatasaray boş alanda şahane oynayabiliyor. Porto'da oyuncularını Erzurum gibi geri çekmeyeceğine göre adamlarını. Galatasaray'ın kontra şansı vardır. Yediğinden fazla atabilir de. Galatasaray savunması büyük hata yapmazsa galibiyet ve beraberlikle dönme ihtimali olabilir. Emre Akbaba'nın ayağının çatlamasını çok önemli görmüyorum. Çok önemli eksiklik değil. Ndiaye'nin eksikliği önemeli. Belhanda'nın sorumsuzluğu ve umursamazlığı sorun. Feghouli iyi oynamıyor. Hoca'nın tercihlerini göreceğiz." diye konuştu.

"MUSTAFA HOCA KASIMPAŞA'YI YUKARI ÇIKARABİLİR" 

Tecrübeli çalıştırıcı Mustafa Denizli'nin Kasımpaşa Kulübü'nün Kemerburgaz'daki tesisleri ziyaret etmesi sonrası Altaylı, "Hayırlı uğurlu olsun kendisini kutladım. Özdeş bence son derece başarılıydı, neden gönderildi bizim bilmediğimiz bir nedeni vardır. İşi zor Denizli'nin. 5'nci sırada bir takım devraldı. Oralarda tutması gerekiyor. Mustafa Hoca daha yukarı da çıkarabilir, orada da tutabilir. Zor bir iş. Şenol Güneş, Terim ve Denizli'nin aynı anda çalışması güzel oldu. Mustafa Denizli, çok rahat, huzurlu, para pul sorunu olmayan bir takıma geldi. Çok iyi futbol oynatabilir. Ama taraftarı olmayan bir kulübü üst sıralarda tutmak da kolay değildir. Kasımpaşa hakemlerin gazabına uğrayan da bir takım. Allah yardımcısı olsun Mustafa Hoca'nın. Başarılar." şeklinde konuştu.  (Habertürk)

Ribery ve Mancini'den Galatasaray'a mesaj!
ultrAslan'dan Fatih Altaylı'ya sert cevap!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz