''Forveti kalmadı demek doğru olmaz aslında, halen...''
FUTBOL

''Forveti kalmadı demek doğru olmaz aslında, halen...''

/Admin Admin
02-10-2018
0

Vincent Aboubakar’ın sakatlığı sonrası forvette sıkıntıya düşen Portekiz ekibinin son durumunu, Futebol Mais’in yazarı Luis Mateus değerlendirdi.

Luis Mateus, sanılanın aksine Porto’nun hücumda halen önemli alternatiflerinin olduğunu kaydedip, şu ifadeleri kullandı:

“Forveti kalmadı demek doğru olmaz aslında. Halen alternatifleri var. Örneğin Moussa Marega o bölgede oynayabiliyor. Sergio Concecao’nun da kullanmaya sıcak baktığı bir isim. Ayrıca Concecao’nun elinde genç yıldız olarak görülen ve geleceği parlak olan Andre Pereira bulunuyor. Bunun yanında eski Atletico Madridli İspanyol yıldız Adrian Lopez’i de eklemek lazım... Forvette kullanılabiliyor. Soares de var ama UEFA listesinde bulunmadığı için oynayamayacak.

Sergio Concecao’nun ayrıca kanatlarda Brahimi ve Otavio gibi iki önemli gücü var. 4-4-2 üzerinde çalışıyor ve eğer bu formasyonu kullanırsa Brahimi ve Otavio öne çıkacak. Şu anda en yakın çalışma bu. Kanatlardan gelebilecek akınlar Porto için ana nokta olacak. Marega da bu oyun stiline uygun, kanatlara gelebiliyor. Kabul etmek lazım, Porto’nun bu sezonki performansı geçen sezonki durumu kadar iyi değil. Özellikle hücum anlamında bekleneni veremedikleri de doğru.” (Milliyet)

''Ya şampiyonluk maçı olsaydı!''
''Fatih Terim, 4-6-0 modeline geçip onu sprinter golcü olarak kullanabilir''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz