''Maalesef Galatasaray’ın yıllardır bu sancısı var''
FUTBOL

''Maalesef Galatasaray’ın yıllardır bu sancısı var''

/Admin Admin
04-10-2018
0

Hakikaten insan üzülüyor. Şampiyonlar Ligi’nde en büyük rakibinle deplasmanda oynuyorsun. Daha çok gol pozisyonuna giriyorsun, sahaya yüreğini koyuyorsun, koşmayan mücadele etmeyen futbolcun yok, girdiğin 6 net gol pozisyonunu değerlendiremiyorsun, abuk sabuk kendi hatandan bir gol yiyorsun ve yeniliyorsun. Olmaz, olmaması lazım. Bu kadar tecrübeli futbolcuların bu kadar basit gol yememesi gerekir. Marega’nın arkasında Donk, üç metre ilersinde Nagatomo... Neticede bu futbolcu Porto’nun golcüsü. Yüksek toplarda etkili. Bu adamı birinin tutması lazım. Bunu hoca söylemeyecek, oradaki futbolcu kendi beyniyle düşünecek. Maalesef Galatasaray’ın yıllardır bu sancısı var, bir türlü aşamıyor. Evet defans hatalar yaptı ama bütün oyuncular kalplerini sahaya koyup iyi mücadele ettiler.

Sıkıntı son vuruşlardaydı. Casillas çok tecrübeli bir kaleci. Bire bir kaldığı pozisyonlarda kalesinde büyüyor. Sinan’ın uluslararası tecrübesi nedir? Çocuk dün gecenin iyilerindendi. Çok da iyi koştu, pres yaptı. Üst seviyede mücadele etti ama eksiği çok var. En azından yüzde yüz santrfor değil. Böyle turnuvalarda muhakkak iyi bir santrforun olması lazım.

Porto’da Aboubakar sakatlanmış, yedeği kim: Marega. Dün gece golü atan futbolcu. Sarı-kırmızılılarda Eren sakat, Fatih Terim mecburiyetten Sinan’ı oynatıyor. Peki kendisinde bir santrforun meziyetleri var mı? Hava toplarında etkili mi? Ama yapacak bir şey yok. Terim çaresizlikten oynatıyor. Sinan da elinden geleni yapıyor, olay bu.

Fernando gerçekten mükemmel futbolcu. Büyük usta, büyük yıldız, hele Şampiyonlar Ligi’ndeki futboluyla daha da büyüyor. Ndiaye’nin dün gece oynamasını çok isterdim. Fernando ile beraber bu ikili çok etkili oluyor. Donk da elinden geleni yaptı. Porto gibi çabuk, hızlı oynayan takımlar karşısında ağır kalıyor. Nagatomo harika bir profesyonel. Rakibin en seri oyuncusu Corona’yı marke ediyor, hücuma çıkıp Casillas ile karşı karşıya da kalabiliyor. Gerçekten Japon futbolcu bir samuray gibi...

Linnes bir kere hata yaptı. Fatih Terim’in bilhassa defansif anlamda Mariano’dan daha etkili olan Norveçli futbolcuyla oyuna başlaması çok doğru karar. Bu iki bekin savunması iyi değilse, Porto gibi kanatları iyi kullanan takımlar karşısında her an başına iş alabilir. Rodrigues son dakikalarda o topa daha dikkatli vursa maç berabere bitebilirdi. Sinan’ın kafa vuruşu yüzde yüzlük bir pozisyondu. Hatta galip bile gelinebilirdi.

Maçı özetlersek dün gece Muslera da, Casillas da sahanın yıldızlarıydılar. Çok iyi kurtarışlar yapıp, hatasız oynadılar. Sonuçta zorlansa da Galatasaray bu gruptan ya birinci ya ikinci çıkar.

Osman Şenher / Milliyet

''Fatih Terim'in o sözünün doğru bir öngörü olduğu ikinci maçlarda ortaya çıktı''
''Galatasaray adına en şanssız dakika...''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz