''Galatasaray adına en şanssız dakika...''
FUTBOL

''Galatasaray adına en şanssız dakika...''

/Admin Admin
04-10-2018
0

Beklenenden güzel bir başlangıç, heyecanlı ve akıllı bir ilk yarı sergiledi Galatasaray. Porto gibi tecrübeli bir ekibe karşı kendi ağırlığını, dik başlı bir duruşla ortaya koydu.

Öyle bir oyun çıktı ki karşımıza Real Madrid’de efsane yazan kaleci Iker Casillas, gençlik günlerinin en başarılı örneklerinden bir sunum yaptı kurtarışlarıyla.

Biri Nagatomo’dan, diğeri Sinan Gümüş’ten gelen iki gollük vuruşu ayaklarıyla kurtarması ise tecrübe ve ustalığına ilaveten şansının eseriydi.

Fatih Terim, Porto’daki maça beklenen onbirle başladı. Mariano’nun sağbek görevini Linnes’e vermesi, Ndaiye’nin yokluğunda Donk’u görevlendirmesi, ağrılarından şikayet edince 18’de bile yer bulamayan Eren’in yerine Sinan Gümüş’ü  sahaya sürmesi tercihten çok, zorunluluklara dayalı kararlardı. Bu arada Emre Akbaba’nın sakatlığında Belhanda’ya da önemli bir fırsat sunmuştu Fatih Terim. Peki Belhanda bu fırsatı değerlendirebildi mi? Hayır. Kullandığı toplarla etkili bir iş çıkaramadı. Oyun kurgusu ve yaratıcı hamleleri göremedik kendisinden.

Fernando’nun oyunun merkezindeki gayretlerini taksir ederek izledik. Ama Ryan Donk, Marega’nın kornere kafa koyarak attığı golde hatalıydı. Serdar Aziz’in başka bir oyuncuya odaklanıp yerini boşaltırken Donk’un o alanı boş bırakmadan Marega’yı engellemesi gerekirdi.

Oyunun 1 saatlik bölümü dolarken Belhanda nihayet kıpırdanmaya başladı. 67’de Rodriguez’e attığı pas çok önemli bir gol fırsatı yarattı ama olmadı.

Galatasaray adına sanırım en şanssız dakika Rodrigues’in tam da penaltı noktasının hizasında Sinan’ın pasıyla aldığı topu çok kötü bir sağ vuruşla kargalara göndermesiydi. Maicon’un ortaladığı topa gecikerek kafa ile vuran Sinan Gümüş de gol kaçırma gösterisine katıldı.

Gecenin üzen bir tarafı vardı: Mücadele ediyorlar, pozisyonlara giriyorlar, başlarını dik tutuyorlar ama bir türlü golü bulamıyorlardı. Böyle olunca yedikleri tek gol de yürek sızlatıyordu.

Galatasaray o golden sonra ligdeki görüntülerin aksine beklenenin üzerinde reaksiyon gösterdi. Fatih Terim ise oyuncu değişikliklerinde olabilecek tüm riskleri göze aldı.

Hepsi de yerinde hamlelerdi. Muslera goldeki hatasını tekrarlamadı. Porto’nun en tehlikeli pozisyonlarında harika çıkışlarla oyunu tutmaya çalıştı, olmadı.

Yazık oldu!

Attila Gökçe / Milliyet

''Maalesef Galatasaray’ın yıllardır bu sancısı var''
Fransız, Alman ve İspanyol scoutlar, Galatasaray'ın iki yıldızını izledi!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz