İsviçre’de dev randevu!
FUTBOL

İsviçre’de dev randevu!

/Admin Admin
11-10-2018
0

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bugün UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ile buluşacak. Başkan Cengiz, “UEFA’daki bir kanat, ‘4 yılda 142 milyon euro zarar eden bir kulüple nasıl anlaşma imzalarsınız?’ diyor. UEFA ile sıkı görüşmelerimiz olacak” dedi.

Galatasaray ile UEFA arasındaki görüşme trafiği yeniden başlıyor. Başkan Mustafa Cengiz ile Avrupa futbolunun patronu Aleksander Ceferin bugün bir araya gelerek, görüşmeler için start alacak.
 
İsviçre’ye dün giden Başkan Cengiz, bugün UEFA’nın Nyon’daki merkezinde Ceferin ile bir araya gelecek. Mustafa Cengiz’e Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Oytun Özer eşlik edecek.UEFA, Galatasaray ile yapılan finansal fair play anlaşmasını UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Araştırma Komisyonu’na geri göndererek, uzlaşma anlaşmasının tekrar incelenmesine ve soruşturmanın devamına karar vermişti.

Sarı-kırmızılı yönetim de bunun üzerine kulüp internet sitesinden, “Kulübümüz bu işleyiş süreci dahilinde, UEFA’nın ilgili kurumlarına gerekli resmi açıklama ve yanıtlarını vermektedir ve Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda resmi yanıt ve aksiyonlarını vermeye devam edecektir” açıklamasını yapmıştı.
 
‘İç çatışma var’

Bu konuyla ilgili Divan Kurulu’nda konuşan Mustafa Cengiz, “UEFA tamamen bizim yanımızda. Kendilerine teşekkür ediyorum ama kendi içlerinde çatışmalar var. İncelemeler ilk başladığında, araştırılan 18 kulüpten en kötüsü olduğumuz ve men edileceğimiz söylendi. UEFA’daki bir kanat, ‘4 yılda 142 milyon euro zarar eden bir kulüple nasıl anlaşma imzalarsınız?’ diyor. UEFA ile sıkı görüşmelerimiz olacak” ifadesini kullandı. (Milliyet)

Galatasaray'a 2 gol makinesi birden!
İngiltere'de Rodrigues baskısı! Ocak ayında alınmazsa...

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz