"Hala Galatasaray'ı takip ediyorum, emin olun daha uzun süre oynamak isterdim"
FUTBOL

"Hala Galatasaray'ı takip ediyorum, emin olun daha uzun süre oynamak isterdim"

/Admin Admin
13-10-2018
0

Galatasaray'da kısa bir süre forma giyen ve dönemin teknik direktörü Gheorghe Hagi ile tartıştığı için Rusya'ya transfer olan Zvjezdan Misimovic, oradan da Çin'e gitmiş ve 2017 yılında kariyerini sonlandırmıştı.

Daha sonra Bosna Hersek Milli Takımı'nda stratejik departmanda görev yapan Misimovic, Ziya Darende'ye kısa bir röportaj verdi.

İşte Misimovic'in sorulara verdiği yanıtlar:

"UEFA'nın yeni organizasyonu olan uluslar Ligi son dönemde çok tartışılıyor. Siz bu turnuvaya sıcak bakıyor musunuz?"

"Bu organizasyonu olumlu buluyorum. Çünkü takımlara şampiyon olarak katılmak için yeni bir şans veriyor. Şu ana kadar bu turnuvanın başarılı gittiğini söyleyebilirim. Özellikle hazırlık maçlarındansa, bu tarz resmi maçlar oynamak motivasyon açısından ulusal takımlara olumlu yansıyor."

"Turnuvaya iyi bir başlangıç yaptınız, şu an takımdaki havayı nasıl görüyorsunuz?"

"Buradaki atmosfer oldukça iyi, özellikle milli takımlarda maçlara hazırlanmak için fazla zamanınız olmuyor. Bu kısa zaman aralığında iyi bir takım havası yaratabilmek önemlidir ki, sahaya da yansısın. Sonuç olarak bizim takımdaki arkadaşlık, ortam gayet üstü düzeyde ve sizin de dediğiniz gibi bu turnuvada saha sonuçlarına yansıtmayı başardık."

"GALATASARAY'DA DAHA ÇOK OYNAMAK İSTERDİM"

"Biraz da eski günlerden söz edecek olursak, kısa süren Galatasaray maceranız hakkında neler söylemek istersiniz?"

"Galatasaray'da maalesef kısa bir dönem oynadım. Emin olun daha uzun süre oynamak isterdim. Ama hayatta her şey istediğiniz gibi gitmiyor. O dönem kulüpte ve takımda genel olarak işler kötü gittiği için benim durumunda etkilendi. Ama şunu söyleyebilirim ki hala Galatasaray'ı takip ediyorum, maçlarını izliyorum ve tüm kalbimle bu kulübü destekliyorum."

"Kısa bir dönem oynamanıza rağmen Galatasaray taraftarı size sempatiyle bakmaya devam ediyor, siz bunu neye bağlıyorsunuz?"

Evet onlar kulüpten ayrıldığım zaman da bile desteklerine devam ettiler. Aramızda büyük bir sevgi bağı var. Bu bağı yeri gelir yıllarca oynadığınız kulüpte kuramazsınız. Galatasaray taraftarının da farkı burada sanırım.

"Son olarak dünya futbolunda konuşulan Balon d'Or konusundaki fikrinizi sormak istiyorum. 30 kişilik aday listesi açıklandı sizin favoriniz kim?"

"Sanırım Fransa Dünya Kupası'nın kazandığı için bu ödülü de bir Fransız futbolcu alabilir. Benim adayım Griezmann diyebilirim."

"Sizi yeniden görmek güzeldi, bu keyifli sohbet için de ayrıca teşekkür ederiz."

"Bende yeniden bu ülkede bulunmaktan mutluluk duyuyorum." (Futbolarena)

Basın toplantısında Arda Turan skandalı!
Galatasaray'ın eli rahatlayacak... Tam 14.404 milyon euro!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.