Galatasaray'da liste kabarık! Frank de Boer, Bilic, Tayfun Korkut...
FUTBOL

Galatasaray'da liste kabarık! Frank de Boer, Bilic, Tayfun Korkut...

/Admin Admin
14-02-2017
0

Karabük’ün hocası Tudor, Hollandalı Frank de Boer, Hasan Şaş ve Bilic gündemde.

Galatasaray'da dün yapılan kritik toplantıdan teknik direktör değişikliği kararı çıktı. Başkan Dursun Özbek, Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeleri Levent Nazifoğlu ve Mehmet Özbek ile Futbol Direktörü Cenk Ergün'ün yer aldığı 3.5 saatlik toplantıda, beklentileri karşılayamayan teknik direktör Riekerink'in gönderilmesi kararlaştırıldı. Riekerink'in gönderilmesi kararı bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısından sonra açıklanacak. Dünkü zirvede yeni teknik direktör konusunda net karara varılamazken dört aday üzerinde yoğunlaşıldı.

Yapılan değerlendirmede, takımdaki Hollandalılar nedeniyle Frank de Boer ön plana çıktı. Boşta olan de Boer'in yanı sıra K.Karabük'ün hocası Igor Tudor hırsı ve Türkiye'yi tanıması nedeniyle en şanslı diğer isim. West Ham'da yerine Mancini'nin getirilmesi gündemde olan Beşiktaş'ın eski hocası Bilic'e de sıcak bakılıyor. Yerli tercih edilirse ibre Hasan Şaş'ı gösteriyor. Ayrıca sürpriz olarak Tayfun Korkut üzerinde de duruldu. Adaylar bugünkü toplantıda tekrar masaya yatırılacak ve ardından görüşmeler başlayacak.

ASLAN'A YENİ HOLLANDALI

Galatasaray'da Riekerink devri kapandı. Kayseri yenilgi ve ortaya konulan kötü futbol, Hollandalı hocanın sonunu getirdi. Dün Riekerink'in durumu ve yerine gelecek teknik direktör adayları üzerine konuşmak üzere Başkan Dursun Özbek, Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeleri Levent Nazifoğlu ve Mehmet Özbek ile Futbol Direktörü Cenk Ergün 14.25'de bir araya geldi.

BUGÜN AÇIKLANACAK

Oldukça hararetli geçen toplantı 17.30'da sona ererken Çaykur Rize ve Beşiktaş maçlarını riske etmek istemeyen yönetim, Hollandalı hocanın gönderilmesi konusunda prensip kararı aldı. Bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısında bu karar oylanacak ve resmi açıklama yapılacak. Teknik direktör zirvesinde yeni hoca adayları da konuşulurken takım içinde Galatasaray'ı tanıması, takım içinde Hollandalı futbolcuların çokluğu ve Ajax'ta gösterdiği başarılı performans düşünülerek Frank de Boer ismi öne çıktı.

1.5 YILLIĞINA GELECEK

Galatasaray , bugünkü yönetim kurulu toplantısında alınacak kararın ardından tecrübeli çalıştırıcı ile temasa geçecek. Sezon başında İnter'deki kısa macerasının ardından herhangi bir takım çalıştırmayan Frank de Boer'e 1.5 yıllık sözleşme teklif edileceği ifade edildi. Bu arada taraftarın takımın başında görmek istediği İgor Tudor için de Kardemir Karabükspor ile temas kurulacağı öğrenildi.

ÇETİNER TACA ÇIKTI

Jan Olde Riekerink'in yerine konuşulan isimlerden birisi de 1981-88 yılları arasında sarı-kırmızılı formayı terleten ve Galatasaray'da futbolu bırakan Raşit Çetiner. Geçmişte Gaziantep, Altay, Kayserispor, Dardanelspor, Denizlispor, Bursaspor, Antalyaspor, Konyaspor, Çaykur Rizespor ve Ümit Milli Takım'ı çalıştıran Çetiner'e, 2013'ten bu yana takım çalıştırmaması nedeniyle mesafeli bakılıyor. Yönetim, diğer adaylara yönelmiş durumda.

HASAN'A MUHALİF

Galatasaray 'ın efsane futbolcuları arasında yer alan ve Fatih Terim'in teknik direktörlük döneminde antrenör olarak görev alan Hasan Şaş'ın ismi de gündemde. Raşit Çetiner ile birlikte göreve getirileceği konuşulan Şaş'a en güçlü muhalif ise Levent Nazifoğlu. Nazifoğlu'nun Hasan Şaş ismine kesinlikle karşı çıktığı öğrenildi. Bu nedenle Hasan Şaş'ın göreve gelme ihtimalinin düşük olduğu ifade edilirken, Nazifoğlu'nun Şaş'ın gelmesi halinde istifa edebileceği bildirildi.

Haber Kaynağı: Fotomaç

Golü kaçırdı, göz yaşlarını tutamadı!
Gümüşdağ'dan Özbek'e olumsuz yanıt! ''Avcı’yı bırakmayız!''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.