Spectr News Theme
Mustafa Üstün

Organize Galatasaray...

29-01-2017
5

Galatasaray geçen haftanın izlerini silmek için çıktı sahaya... Kart cezalıları Ahmet Çalık ve De Jong’un eksikliği hissedilir mi diye düşünürken, Galatasaray öyle güzel başladı ki maça ne eksikler hissedildi ne de formsuz Josue’nin oyunu sırıttı. Galatasaray’ı en son, ligin ilk yarısında Vodafone Arena'daki Beşiktaş maçında bu kadar iyi oynarken görmüştük.

   Sahada Wesley Sneijder resitali vardı. Her ne kadar gol atamasa da altı golün içinde de vardı. Geçen hafta takım onun yokluğunu çok hissetmişti. Henüz 50.saniyede Bruma ile gole yaklaştı. Sonra bir korner organizasyonunda Wesley topu Semih’in kafasına bıraktı adeta, Semih de ağlara… Sonra bir spiker klasiği haline gelen ‘’Bruma süratlendi’’ repliği ardından Podolski ile verkaç yapan Bruma ince bir vuruşla topu ağlara yolladı. Bundan sonra atılacak gol Türk Telekom Arena’da atılacak 300.gol olacaktı.

6 sezon önce Servet Çetin ile açılan gol perdesi Wesley, Podolski organizasyonu ve Yasin’in takipçiliği sayesinde golle sonuçlandı. 300.gol Yasin Öztekin'e yazıldı. Ancak Galatasaray rüzgarı da arkasına aldı Wesley’nin şefliğinde dalga dalga gelmeye devam etti. Sneijder’in Bruma’ya bıraktığı topu Bruma aldı önüne geleni yatırdı. Hatta yayıncı kuruluşun kamerasına bile çalım attı. Sağ ayak içi ile iyi vurdu, farkı dört yaptı. İlk yarı bu skorla bitti.

En son, ilk yarıda dört golü Bursaspor’a atmıştı Galatasaray... İkinci yarıda oyun biraz daha rölantiye alındı. Bu kadar iyi şeyin içinde bence kötü olan tek şey, yine Riekerink'in değişiklik için bu kadar beklemesiydi. Yine dakika 70 olmadan değişiklik yapmadı hoca. Ancak Wesley geçen haftanın acısını çıkarırcasına durmak istemiyordu. Yasin’in yerine oyuna giren Garry Rodrigues’e harika pas attı. Zamanlamayı tutturamayan kaleci Fatih, Garry’e çarpınca hakem beyaz noktaya yöneldi. Golü kaptan Selçuk attı. Maçın bitişini tabiiki Sneijder yapmalıydı. Bakmadan pas atma akımına yeni soluk getirircesine 45 metreden Sinan’a attığı pas ders diye üniversitelerde okutulur. Sinan da hiç bekletmeden vurdu. Maçın skorunu tayin etti.

  Galatasaray; hocasına ve yönetime rağmen şampiyonluğa koşmaya çalışıyor. Ağırlıklardan kurtulursa şampiyon olacağını da biliyor. Takım her zaman böyle oynarsa yenemeyeceği takım yoktur. Akhisar Belediyespor karşısında gerçek Galatasaray’dan bir parça gösterdiler bize. Umarız bu kadarla kalmaz. Bundan sonra hep böyle oynarlar.   

Mustafa ÜSTÜN / ASLAN ARENASI


Diğer Yazıları için tıklayın.

Adresimiz