Mustafa Cengiz'den Kasımpaşa maçı sonrası çarpıcı açıklamalar!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Süper Lig'de Kasımpaşa'yı 3-1 mağlup ettiği maçın ardından çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Mustafa Cengiz'in açıklamaları;

"Ben genelde maç sonunda beyanat vermiyorum. Rakibe saygı, oynanan futbola saygı açısından pek konuşmuyorum. Olaylar öyle bir hale geldi ki bu konuşmayı yapmak zorunda kaldım."

"BİZİM KARDEŞİMİZ, DAYIMIZ, ENİŞTEMİZ..."

"Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, Kasımpaşa... Bizim kardeşimiz, dayımız, eniştemiz... Sadece renkler bizi ayırt ediyor, biz düşman değiliz. Tüm söylemlerimizde, toplumun deşarjı olması gereken futbolu nefret haline getirmeyelim"

"O başkan gülüyormuş.... Ben kötülük dilemem, gülmesini dilerim. Yeter ki Galatasaray rekabeti onu ağlatsın.Siz hem gülüyorsunuz ama tabiri caizse ağlıyorsunuz her gün çıkıp. Geçen yıl sanırım kasım ayıydı, biz Rusya'daydık, 17 kulüp adına, sadece 8 kulübün imzaladığı bir bildiri yayınlandı. Bunu imzalayan başrollerden birinin hakemlerden şikayet etmesini anlamıyorum. Hakemler de insandır, hata yapabilir derken, hakemler melek mi oldu?"

"KADIKÖY'E KAZANMAYA GİDİYORUM"

Ben Kadıköy'e kazanmaya gidiyorum, dostça, eşit, adil... Bizim lehimize de hakem hatası istemiyoruz, bizim karakterimizde bu var. Samimi söylüyorum. Biz orada yenebiliriz, 6-0 yenildik, onu da TV programı yaptılar. Orada Beşiktaş şampiyon olmuş, olabilir. Onları kutlarım.

"TFF'DEN CEVAP ALAMADIK"

TFF'ye limit artırımını 4 maddenin hangisine dayanarak yaptınız diye sorduk, bunun yanıtını alamadık. Bundan basit bir soru yok, bu kadar!

"7 TAKIM BİRDEN POTADA"

Herkesin yaralı olduğu yerde konsensustan bahsetmek zor. Hoşgörü ve sporun kardeşlik için yapılmasıyla birliğin elde edileceğine inanıyorum. Bugün 7 takım potada, bu müthiş bir mücadele, bundan zevk almamız gerekir. Yeter ki eşit ve adil bir yarış olsun.

"DEVLET BABADIR"

Siz önce devlet kurumlarına tepki göstereceksiniz, sonra devlet babaya teşekkür edeceksiniz. Bu böyle olmaz. Devlet, babadır tamam ama önce tepki, sonra teşekkür. Bu böyle olmaz!'"

"KAYYUM TALEBİNDEN UTANIYORUM"

Kayyum talebi var. Kayyum'a neden gidersiniz? Mali ve idari açıdan iflas edince Kayyum istersiniz. Ben ilk defa bir kulüpten seçime gitmek için Kayyum atanmasını görüyorum. Buna çok üzülüyorum. Böyle bir talep Galatasaray'ı sadece kaosa götürür.

ŞAMPİYONLUK MESAJI

Son düdük çalınmadan mücadele bitmez, Galatasaray bu mücadelenin merkezindedir. Hak edenin kazanmasını diliyorum, hak edenin Galatasaray olmasını diliyorum.

ALİ KOÇ'A CEVAP

"Ben her yerde TV programına çıkmaya hazırım. Bazı başkanlar, televizyona çıkmayı çok seviyor. Neredeyse haber bültenlerini de sunacaklar. Dikkat edin elinizden mesleğinizi almasınlar."

YORUM EKLE