''Daha da üzüntü verici olan...''

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımı Başantrenörü Ataman Güneyligil, Fenerbahçe karşılaşması sonrası soruları yanıtladı.

''Daha da üzüntü verici olan...''

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımı Başantrenörü Ataman Güneyligil, Fenerbahçe karşılaşması sonrası Galatasaray Televizyonu’ndan Alican Baykın’ın sorularını yanıtladı.

Ataman Güneyligil’in açıklamaları şu şekilde:

“Özellikle derbi maçlarını kaybetmek çok üzüntü verici. Daha da üzüntü verici olan aslında tecrübeli oyuncularımızın tecrübelerini sahaya yansıtamamaları. Sezon başından beri Milli Takımdan gelen oyuncularımız, hem bizim Türk oyuncularımız ve yabancı oyuncularımız beklediğimiz kaliteye, beklediğimiz performansa henüz ulaşamadılar. Çözmeye çalışıyoruz. Antrenmanlarda gayet iyi oluyor. Antrenman temposunun yarısını maça yansıtabilsek çok daha değişik skorlar olacak. Yansıtamıyoruz bir türlü açıkçası. Son 3 maç Beşiktaş, Vakıfbank ve Fenerbahçe maçları bize bunu gösterdi. Bugün Elifsu ve Dilara biri 16, biri 18 yaşında. İki tane canavar gibi çocuk ablalarının eksik performansında içeri girdiler ve basit oynayarak, sorumluluk alarak gayet iyi iş yaptılar. Onlar adına mutluyum. Artık galibiyetlere başlamak lazım. Sıkı bir periyottan çıktık. Mağlubiyetleri yok bugüne kadar. Çok tehlikeli bir takım. 3 tane Dominikli, çok yüksek, iyi, kuvvetli ve sert oyuncuları var. Kendi sahamızda oynayacağız. Umarım son 3 maçtaki performansımızı tekrar göstermeyiz.” (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER