Galatasaray, Halkbank'ı deplasmanda devirdi!

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi 19. haftasında Halkbank’ın konuğu oldu. Sarı Kırmızılılar, mücadeleden 3-1 galip ayrıldı.

Galatasaray, Halkbank'ı deplasmanda devirdi!

Başkent Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya etkili başlayan Galatasaray, ilk set teknik molasına da 9-12 önde girdi. Set sonunda ev sahibi ekip skoru eşitlese de karşılıklı sayılarla ilerleyen setin kazananı 30-32 ile Sarı Kırmızılılar oldu.

İkinci setin başı karşılıklı sayılarla ilerledi. Hemen ardından farkı açan Galatasaray teknik molaya 8-12 önde girmeyi başardı. Ev sahibi ekip karşısında farkı koruyan Galatasaray ikinci seti de 20-25 kazandı ve mücadelede 2-0 öne geçti.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başladı. Teknik molaya 11-12 önde giren Galatasaray olsa da mola sonrası öne geçmeyi başaran ev sahibi ekip üçüncü seti 25-20 kazandı ve setlerde durum 1-2 oldu.

Dördüncü ve son setin teknik molasına 8-12 önde giren Galatasaray HDI Sigorta olurken, setin sonları başa baş mücadeleye sahne oldu. Seti 28-30 ile kazanan Galatasaray, karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı.

Galatasaray, Vestel Venus Sultanlar Ligi 20. haftasında Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas takımını konuk edecek. (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER