Şampiyonlardan Başkan Mustafa Cengiz'e ziyaret

2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası Şampiyonu Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, şampiyonluk kupasıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'na geldi.

Şampiyonlardan Başkan Mustafa Cengiz'e ziyaret

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz şampiyon takımımızı Çaykur Rizespor maçı öncesi makamında ağırladı.

Ziyarette Galatasaray Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, Başantrenör Nedim Özbey, teknik heyet ve oyuncular hazır bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Başantrenör Nedim Özbey ve Kaptan Selçuk Keskin Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Başkanımız Mustafa Cengiz, “O söz tutulurken çekilen acılar, yorgunluklar, verilen mücadele sanırım hocamın burada anlatmaya zamanı yetmez. Kaptanımın, değerli oyuncuların ve sevgili yönetici Okan kardeşimin de. Sonucunda bir kupa geliyor, bu kupa 30 yıl sonra geliyor. Galatasaray Türkiye’de futbolda, basketbolda olduğu gibi öncü ve ilk kulüp. Voleybolu da neredeyse ülkeye tanıtmış ve yaymış olan kulüp. Hep dediğimiz gibi ilklerin ve enlerin kulübü. Nedim hocamın Türk voleyboluna çok büyük katkısı var. Aynı zamanda Milli Takımımızın da hocası. Biz bundan da ayrıca onur duyuyoruz. Onu meccanen de yapıyor. O sözü çok büyük bir söz. 30 yıl sonra kupa getirmek hem de voleybolda ve bunun bana nasip olması beni çok mutlu etti. Camia adına mutlu etti. Kendisine, bütün teknik ekibe, bütün idari kadroya, kaptanımız Selçuk’a ve bütün oyuncularıma teşekkür ediyorum. Az çok biliyorum, mümkün oldukça maçlara gitmeye çalışıyorum. Onların çektiği mücadeleyi, çektiği acıyı görüyorum. Tekrar tebrik ediyorum, hepsini tek tek kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Başantenör Nedim Özbey, “Maçtan bir gün önce Sayın Başkanımızla telefonda görüştüğümüzde “Kaptan Selçuk’la birlikte kupayı bana getirin” dedi. Ben de getireceğime dair söz vermiştim. O sözü yerine getirmek ve 30 yıl sonra Galatasaray Voleybol şubesine gelen ilk kupa olmasının anlamı da çok farklı. Onun için çok mutluyum. Başkanımızın böyle bir kupayla 30 yıl sonra karşılaşması ayrıyeten beni çok mutlu etti.” şeklinde konuştu.

Kaptan Selçuk Keskin ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“30 yıl sonra bu ilk gelen kupa ama bu son olmayacak. Bu kupa kupaların başlangıcı olacak. Onun sözünü vermek istiyorum Başkanımıza. İnşallah daha nice kupaları burada birlikte kutlarız.” (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER